Żerca rusza na "Żer"

Artur Chachlowski

Bartłomiej "Żerca" Dziadosz to kompozytor, muzyk, gitarzysta oraz producent muzyczny. Kilka miesięcy temu ukazał się jego album zatytułowany "Żer".

Żerca jest podróżnikiem, który stale wędruje pomiędzy trzema równoległymi światami przeszłości, przyszłości i teraźniejszości. Wytycza ścieżki w chaosie, z którego bierze swój początek. Twórczością łączy plemienne korzenie oraz pierwotne instynkty z różnorodnością środków muzycznego wyrazu dając życie nowym gatunkom.

Jego muzykę możemy skojarzyć z takimi stylami jak: muzyka eksperymentalna, czy ilustracyjna jednak wyraźnie nacechowana plemiennością.

"Żer" to podróż od pierwotności po futuryzm. Wiele w nim etniczności, ale również osobliwych środków muzycznego wyrazu. Opowiada o wydarzeniach oraz emocjach jakich doświadczyłem przez ostatnie trzy lata, w trakcie których zmagałem się z moim stanem zdrowia. Jeśli miałbym zdefiniować czym jest „Żer” najkrócej jak potrafię, powiedziałbym że to nieustanna walka o przetrwanie. Powrót do pierwotnych korzeni by lepiej zrozumieć siebie i odrodzić się na nowo. Gatunkowo jest to muzyka ilustracyjna, eksperymentalna, lecz stale zachowująca swoją plemienność. 

Warstwa dźwiękowa oddziałująca na zmysł słuchu i wyobraźni to dopiero połowa artystycznego odbioru. Równie znaczące jest jej odzwierciedlenie w postaci wizji graficznej, której autorką jest moja druga połowa Agata Małecka. Agata stworzyła własny, integralny świat, który stał się całkowicie komplementarny z moim wyobrażeniem o nim. Ogólną ideą było zaklęcie w chaosie oraz ukazanie sieci połączeń na poziomie makro i mikro. Niech każdy widzi co chce, a dźwięki podpowiedzą wyobraźni!

Debiutancki album samodzielnie skomponowałem, nagrałem, wyprodukowałem, a także wydałem pod własnym szyldem. Cenię sobie niezależność w sztuce, co więcej Żerca jest dla mnie projektem bardzo osobistym, będącym artystycznym alter-ego. Dlatego już od momentu zrodzenia się koncepcji wiedziałem, że muszę zostać własnym wydawcą.

Artysta: Żerca

Album: Żer

Data wydania: 30.07.2022

Wydawca: Żerca

Bartłomiej "Żerca" Dziadosz - kompozycja, aranżacja, nagrania, miks, produkcja

Agata Małecka - oprawa graficzna

Grzegorz Piwkowski (High End Audio) - mastering

Tomasz Domoradzki (T-Rex Studio) - współmiksował utwór "Siedem"

Bartosz Odziomek - dulcimer w utworze "Żer"

Album jest dostępny na serwisach streamingowych, youtube, bandcamp oraz w wersji fizycznej (CD), którą można nabyć poprzez social media (sklep na facebook'u).

Wszystkie linki do muzyki, social mediów, a także do wywiadów ze mną znajdują się w multilinku poniżej:

https://linktr.ee/zerca.official

Więcej informacji odnośnie poszczególnych utworów i Żercy można znaleźć na social mediach:

FB: https://www.facebook.com/ZercaOfficial
IG: https://www.instagram.com/zerca.official/

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=JNq_P8ANuN8

 

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!