Penthouse: singiel zapowiadający debiutancki album

Artur Chachlowski

Zespół Penthouse to rozrywkowy rock’n’roll z nutką melancholii i soulowego klimatu. Stworzony przez muzyków mających na koncie wiele różnych wcieleń muzycznych w przeszłości (m.in The Black Tapes, Ahimsa), Penthouse wypełnia pewną lukę w rocku, który w Polsce jest bardzo popularny, ale nie miał do tej pory polskiego odpowiednika.

Utwór ‘I’been thinking of you’ zapowiada wydanie debiutanckiej płyty, która ukaże się w maju dzięki wytwórni Antena Krzyku.

Zespół pisze o tym czego można się po nich spodziewać: “To co robimy wskazuje na poszukiwanie nowych wizji, tekstur i piosenek w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80tych. Na żywo Penthouse to siła życia. W swojej pracy łączymy pewność siebie i enigmatyczność. Używając grubych plam dźwięku, kombinacji głosów poszerzamy oraz wzbogacamy swój warsztat pisania i komponowania.

Witamy w Penthouse. Penthouse dają tobie miejsce gdzie można się zatracić albo odnaleźć. Czuj się zaproszony/a.

Penthouse to:

Michał Strażewski - wokal

Tomek Sierajewski - gitara

Tomek Szewczyk - bass

Amadeusz Górski - klawisze

Dawid Ryski - perkusja

Zosia Gąsiorowska - chórki

Magda Gąsiorowska - chórki

Linki:

https://www.facebook.com/penthousetunes

https://www.instagram.com/penthouse_tunes

https://open.spotify.com/artist/4a4gRtvXpd1znxH823e6Jt

//www.youtube.com/@penthouse_music">https://www.youtube.com/@penthouse_music>

MLWZ album na 15-lecie Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Muzycy Dire Straits na jedynym koncercie w Polsce Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!