"All The Dreams": 24 marca nowy album The Adekaem

Artur Chachlowski

Po wydaniu płyty "The Great Lie" w 2021 roku zespół The Adekaem przystąpił od razu do tworzenia nowej muzyki. Już przy pierwszych próbach rejestracji okazało się że nowe utwory będą formalnie prostsze i krótsze od swoich poprzedników z "The Great Lie".
 
Z kilkunastu szkiców wybrano 6 utworów na nową płytę, całość uzupełniły 4 utwory z sesji "The Great Lie".

Album został wyprodukowany i wydany przez zespół The Adekaem (dystrybucja LYNX Music), w skład którego, niezmiennie od wydania drugiej płyty „Sound Coloring” w 2017 roku, wchodzą: Andrzej Bielas - instrumenty klawiszowe oraz Krzysztof Stefan Wala gitary, gitar synth, synths oraz znany z poprzedniej płyty, tym razem po raz pierwszy jako pełnoprawny członek zespołu Jakub Basoń - słowa.

Wszystkie kompozycje na Albumie są autorstwa Andrzej Bielas / Krzysztof Wala. Zespół niezmiennie działa w Tychach, gdzie rejestruje (instrumenty klawiszowe, gitary), miksuje, robi wstępną produkcję nagrań w swoim Zespołowym Studio Nagraniowym. Tradycyjnie również swoich prac użyczył Artysta Malarz z Częstochowy Krzysztof Żyngiel.

Do udziału w sesji nagraniowej czwartej płyty zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych muzyków: po raz pierwszy Grzegorza Bauera, perkusja, (między innymi Millenium) oraz Daniela Kurtykę (znanego z zespołu Lizard, gdzie gra na gitarze oraz ze swojego projektu Imaginarium) oraz muzyków znanych z poprzedniej płyty, czyli Marcina Staszek, wokal (między innymi Moonrise), Krzysztofa Wyrwę, gitara basowa, (między innymi Millenium).

Nagrań ścieżek perkusji, wokalu (2,6,7,8,10), gitary akustycznej (2,7,8) dokonano w Heaven’s Sound Marcin Piekło w Jasienicy w kwietniu, październiku i listopadzie 2022 roku. Nagrań ścieżek instrumentów klawiszowych, gitar, dokonano w zespołowym studio nagraniowym w Tychach od lipca 2021 do września 2022 roku. Wokal Marcina Staszek został zarejestrowany w domowym studio wokalisty w Warszawie. Gitara basowa Krzysztof Wyrwa została zarejestrowana w domowym studio basisty
w Krakowie.
Miks i Mastering od czerwca 2022 do marca 2023 w studio nagraniowym zespołu w Tychach, Heavens Sound Marcin Piekło, Kosa Buena Studio

Tracklista:

1. Soul of Syria
2. Premonition

3. The Geographer

4. Something Is Coming

5. Mystic Moon

6. Disassociation

7. Last Day’s Sun

8. Inmate’s Cry

9. Full Moon Hike

10. All The Dreams

Bonus Tracks:

11. Premonition (Vocal Marcin Staszek)

12. Disassociation (Flet Jakub Basoń)

13. Inmate’s Cry (Vocal Marcin Staszek)

Premiera: 24.03.2023 r

Muzyka: Andrzej Bielas & Krzysztof Wala
Słowa:
Jakub Basoń

The Adekaem:

Jakub Basoń słowa, flet w "Diasassociation

Andrzej Bielas - instrumenty klawiszowe, synth,

Krzysztof Wala - gitary, syntezator gitarowy, synth,

Gościnnie:

Grzegorz Bauer Drums

Daniel Kurtyka - Vocals (on 2,6,7,8,10,12)

Marcin Staszek - Vocals (on 1,3,4,11,13)

Krzysztof Wyrwa - Bass guitar

 
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!