RPWL prezentuje nowy singiel

Artur Chachlowski

17 marca ukaże się nowy studyjny album formacji RPWL. Płyta będzie zatytułowana „Crime Scene”, a zespół udostępnił już drugi singiel zapowiadający krążek - kompozycję „A Cold Spring Day In ’22”, do którego powstał również klip (do obejrzenia po rozwinięciu newsa).
 
„Crime Scene” będzie kolejnym koncept albumem w dorobku Niemców. Tym razem muzycy wzięli na warsztat najbardziej spektakularne sprawy w historii kryminalistyki, a także podejmują wątki makabryczności, perwersji, zła, dobra i różnych ludzkich zachowań w całej ich nieprzewidywalności. 
 
„A Cold Spring Day In ’22” opowiada prawdziwą historię. 1 kwietnia 1922 roku, w nocy,  cała rodzina utopiła się niedaleko odosobnionej farmy Hinterkaifeck niedaleko Waidhofen. Mimo niezliczonej ilości wskazówek i domysłów, sprawa do dzisiaj pozostała tajemnicą i jednocześnie jest świadectwem mrocznych czasów, jakie Niemcy przeżyły między dwiema wojnami światowymi. Przed nagraniami zespół odwiedził to miejsce.
 
Przypominamy, że w kwietniu grupa RPWL zagra trzy koncerty w Polsce promujące nową płytę. Zespół będzie można zobaczyć:
 
13.04 - Warszawa, Progresja
14.04 - Piekary Śląskie, O.K. Andaluzja
15.04 - Suchy Las, Centrum Kultury
 
Tracklista:
  1. Victim Of Desire
  2. Red Rose
  3. A Cold Spring Day In ‚22
  4. Life In A Cage
  5. King Of The World
  6. Another Life Beyond Control

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!