Zespół Extreme zapowiada nowy album

Artur Chachlowski

Prawdziwa legenda powraca! Zespół extreme w składzie: Gary Cherone (wokal), Nuno Bettencourt (gitara), Pat Badger (bas) i Kevin Figueiredo (perkusja) opublikowali video do utworu „Rise, który jest pierwszy singlem zapowiadającym album „Six”. Premiera płyty: 9 czerwca br. 
 
Gary Cherone o „Rise”: „Muzycznie to agresywny kawałek. Natomiast lirycznie jest to opowieść - przestroga o wzlotach i upadkach. Dajesz się uwieźć, a gdy juz jesteś na szczycie, rozrywają cię na strzępy.. To natura bestii”.
 
Nuno Bettencourt natomiast opowiada o „Six” w ytaki sposób: „Cokolwiek pomyślisz sobie o nowej płycie Extreme po przesłuchaniu dwóch, trzech utworów, to będzie błąd. Tak jest z każdym albumem, jaki nagraliśmy. Prawdziwi fani Extreme wiedzą, że należy oczekiwać nieoczekiwanego. Mam poczucie, że potrzebujemy dobrego, oldschoolowego, rockowego albumu.  „SIX” jest bez wątpienia nowoczesny, ale gdy założysz słuchawki, pojedziesz w podróż od początku do końca. Nazwałbym to Extreme 2.0”.
 
Album „Six" Extreme będzie dostępny jako CD, w różnych opcjach LP oraz w formie cyfrowej.

Teledysk "Rise" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Muzycy Dire Straits na jedynym koncercie w Polsce David Cross świętuje 50. rocznicę wydania płyty zespołu King Crimson ,,Larks’ Tongues In Aspic" Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!