Zespół Parahuman opublikował nowy teledysk

Artur Chachlowski

Polski zespół Parahuman wypuścił klip do utworu “Inflicted ”, gościnnie w utworze tym solo zagrał Domin z zespołu Hate.

Parahuman to dość nowa kapela na polskiej scenie muzyki metalowej. Grupa powstała w 2014 roku, a w składzie znaleźli się muzy tworzący dotychczas muzykę rockową. Pierwszy próby przyniosły dużo energii i ciężaru w komponowanych utworach, co zdefiniowało ostatecznie twórczość jako muzykę z pogranicza groove metalu i metalcora. W swoim dorobku ma dwa single oraz EPkę “Anthropomorphic”, a 8 października 2022 roku wydał pierwszy i pełnoprawny studyjny album zatytułowany "Affliction". Materiał na płytę zarejestrowano w Nebula Studio (Tides From Nebula, Dopelord, Materia) przy współpracy z Tomaszem Stołowskim. Za miks i mastering odpowiada Robert Wawro, który współpracował w przeszłości między innmi z Asgaard i Exlibris. Oprawę graficzną stworzył pachu design mający w swoim portfolio kooperację z takimi zespołami jak Acid Drinkers i Kat&Roman Kostrzewski. Zdjęcia zespołu wykonał Michał Sobociński.

Komentarz zespołu odnośnie debiutanckiego albumu: "Płyta, którą chcieliśmy stworzyć i prezentujemy teraz, to mini koncept album. Tematem przewodnim są choroby, problemy społeczne ludzi żyjących współcześnie. Dotykamy w niej problemów social mediów, szeroko pojętych zagrożeń internetu, depresji, nienawiści oraz uzależnień. Każdy z utworów to krótkie studium wybranego “schorzenia”. Muzyczną inspiracją podczas tworzenia płyty były dla nas zespoły: Gojira, In Flames, Cannibal Corpse, Lamb of God, Killer be Killed oraz Decapitated. Chcieliśmy, żeby płyta niosła ze sobą pierwiastek melodyjności. Stąd pomysł na dodanie sampli oraz wprowadzenie do muzyki melodyjnych wokali, które miały różnicować materiał zawarty na płycie. Każda kompozycja prowadziła nas do wniosku, że podążamy w stronę melodic death metalu - gatunku, którym możemy zdefiniować muzykę na naszej płycie".

Skład zespołu:

Olgierd Gontarczyk - wokal

Jakub Komorowski - gitara, syntezatory

Jakub Kaźmierski - perkusja

Adam Dobosz - bas

Social Media

Facebook https://www.facebook.com/parahuman.band

Bandcamp https://parahuman.bandcamp.com/music

Instagram https://www.instagram.com/parahuman.band/

Spotify https://open.spotify.com/artist/6gHKTVzVpZ5YUt1oNu5IXQ

 

Teledysk można obejrzeć tutaj:

 

 

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!