The Damned ujawniają kolejną „partygate” w nowym klipie

Artur Chachlowski

„Beware of the Clown” to drugi singiel zapowiadający dwunasty studyjny album The Damned zatytułowany „Darkadelic”. Klimatem utwór przywołuje dwa magiczne albumy The Damned, „Strawberries” z 1982 roku i „Phantasmagoria” z 1985 roku.

"To nie było zamierzone" - przyznaje współzałożyciel i główny wokalista grupy, David Vanian - "Po prostu się stało".

Martin Gooch, odpowiedzialny za reżyserię koncertu „A Night of A Thousand Vampires”, po raz kolejny wskakuje na fotel reżysera teledysku, w którym Captain Sensible zajmuje centralne miejsce jako polityk (jakiekolwiek podobieństwo do prawdziwego polityka jest całkowicie przypadkowe).

Debiutancki album The Damned zatytułowany „Damned Damned Damned” ukazał się 46 lat temu. Ostatnią studyjną płytą brytyjskich pionierów punk-rocka była „Evil Spirits” (2018 r.), który znalazł się na siódmym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii.

„Darkadelic” ukaże się 28 kwietnia 2023 roku. 

Teledysk "Beware of the Clown" można obejrzeć tutaj:

 

MLWZ album na 15-lecie Rozpiska godzinowa Summer Fog Festival Zespół Lifesigns po raz pierwszy zagra w Polsce Ino-Rock Festival 2023 odbędzie się 26 sierpnia 2023r. w Inowrocławiu W lipcu Ostrów Rock Festival 2023 Steve Rothery Band Weekend w Warszawie we wrześniu 2023r.