Czerwono-Czarni: "Wyspa wśród jezior 1962-1970" na 3CD

Artur Chachlowski

Ukazał się kolejny potrójny album CD w bigbeatowej serii wytwórni Kameleon Records. Tym razem jest to album "Wyspa wśród jezior" przypominający instrumentalne nagrania legendy polskiego beatu - Czerwono-Czarnych.

Elegancka edycja w grubym, rozkładanym pudełku, do którego obok trzech krążków włożono także 24-stronicową książeczkę z informacjami o nagraniach, krótką notką edytorską oraz masą fotografii zespołu.

Pozycja więcej niż obowiązkowa dla wszystkich fanów polskiego big beatu i tropicieli początków naszego rodzimego rocka.

79 nagrań, ponad 179 minut muzyki!!!

CENA PROMOCYJNA OBOWIĄZUJE PRZEZ PIERWSZE DWA TYGODNIE SPRZEDAŻY

CD zawiera wszystkie odnalezione przez nas instrumentalne nagrania Czerwono-Czarnych (wyłączając te wydane przez GAD Records na płycie - Motor i ja).

Dwie pierwsze płyty wypełniły ułożone chronologicznie nagrania studyjne, zaś trzeci krążek nagrania koncertowe.

Praca nad projektem trwała kilka lat. W tym czasie badaliśmy, porównywaliśmy i ocenialiśmy jakości naprawdę dziesiątków dostępnych kopii owych nagrań, które w części od dawna były znane z licznych lepiej lub gorzej redagowanych składanek. Wierzymy, że udało nam się wybrać ich najlepsze warianty, które jak zwykle poddaliśmy bardzo starannej obróbce i masteringowi.

Oprócz utworów zamieszczanych na dotychczasowych kompilacjach CZ-CZ, dotarliśmy do wielu nigdy niepublikowanych nagrań formacji, z których naprawdę sensacyjnie prezentuje się sesja zarejestrowana w byłej NRD w lipcu 1965 roku. Tych utworów nie słyszeli chyba nawet najwięksi fani formacji.

Na albumie znalazło się także kapitalne nagranie - Dzwony, które zdecydowanie zachwyci wszystkich wielbicieli psychodelicznego rocka. Ta nader zakręcona kompozycja, brzmi momentami niczym polska odpowiedzi na słynne - Interstellar Overdrive z repertuaru Pink Floyd. Dlaczego CZ-CZ nie nagrywali więcej takich utworów na swoich płytach?

W części koncertowej zamieszczono aż 30 nagrań, pochodzących głównie z Festiwali Opolskich i programu Zgaduj Zgadula, a ponadto z zarejestrowanego amatorsko występu zespołu w Krakowie w 1964 roku.

Wszystkie utwory zremasterowano z oryginalnych taśm matek oraz najlepiej zachowanych (jedynych) kopii.

KUP 3CD (cena promocyjna 85 zł)

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!