Płomienny nowy singel od Yellow Horse

Artur Chachlowski

Stacjonująca w Strzyżowie grupa Yellow Horse wydała singel "Burn" anonsujący jej nową, drugą już, płytę „Till I Die”, która ukaże się przed końcem tego roku.

„Ogień wzbiera w twoich oczach,

Chcę być spalony,

Chcę obrócić się przez ciebie w płomienie.

Spal, spal, spal mnie kochanie!”

/Yellow Horse – „Burn”/

Tak, najnowszy utwór zespołu Yellow Horse zatytułowany „Burn” igra z ogniem! Ogniem miłości, który mimo, że może nas spalić, to jakaś niepojęta siła ciągnie nas w jego płomienie. Bohaterem teledysku promującego piosenkę jest pisarz, który świadomie tego palącego ognia dotknął i zmaga się teraz z tego czynu konsekwencjami. Wspomnienia palą – i te błogie, i te raniące – najlepiej więc wykrzyczeć je z siebie, na kartkach papieru, ubierając w powieść. Rozdział 6 przynosi kryzys – kobiecy demon z obrazu został uwolniony. I już nie wiemy, co jest snem, co realnością wspomnień, a co artystycznym światem wyobraźni…

Strzyżowska grupa Yellow Horse zaprosiła tym razem do współpracy przy swojej nowej piosence 2 aktorów (Jarosław Figura z Lublina, Małgorzata Pruchnik-Chołka z Rzeszowa), którym bliski jest nie tylko świat muzyczny, ale i klimat przenikania się jawy i snu, w jakim utrzymany jest teledysk.

Yellow Horse to zespół nawiązujący klimatem i duchem do przepięknej dekady lat siedemdziesiątych i nie tylko... Muzyka zespołu to nieoczekiwane zderzenie przebojowości Creedence Clearwater Revival z liryzmem Uriah Heep i swojskością Neila Younga. Ich debiutancki album Lost Trail łączy w sobie chwytliwe refreny i ciepłe brzmienia instrumentów akustycznych a nad wszystkim unosi się duch hippisowskiego rocka. Klimat muzyki tworzonej przez Żółtego Konia przywołuje prerie Arizony, ale też... nasze Bieszczady.

Zespół powstał w 2016 roku w Strzyżowie (woj. podkarpackie). W swoim dorobku fonograficznym posiada EP-kę „My Littel Girl” oraz debiutancką płytę „Lost Trail” z 2018 roku, która dotarła do bardzo wysokich miejsc w zestawieniach najlepszych płyt roku 2018. Zdobywając m.in nagrodę Polskiego Radia Rzeszów "Werbel 2018" za najlepszy album roku. Zespół miał zaszczyt otwierać koncerty takich legend rocka jak The Animals czy Johna Fogerty (lidera legendarnej formacji Creedance Clearwater Revival). Aktualnie Yellow Horse intensywnie koncertuje po całej Polsce i pracuje nad nową płytą która ukaże się w tym roku.

Skład zespołu:

Paweł Soja - bas/wokal

Dominik Cynar - gitary

Mateusz Krupiński - instrumenty perkusyjne, klawisze

Robert Ziobro - perkusja

 

Teledysk do utworu "Burn" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia