Krakowski projekt T DOT EST x MAGA zaprezentował nowy utwór

Artur Chachlowski

Magicicada to eklektyczny projekt wokalistki oraz songwriterki Małgorzaty Burackiej oraz t dot est : muzyka, kompozytora i producenta. Oboje są zakochani w przestrzennych brzmieniach pianina. W jego głębi, ponadczasowości oraz różnorodności jaką pozwala uzyskać ten instrument.

Surowe brzmienie otulone w miękkie i bardziej współczesne ramy elektroniki, dopełnione eterycznym wokalem, stanowią punkt wyjścia opowieści o Magicicada. Magicicada septendecim to cykada, która 99,5% swojego życia spędza pod ziemią w formie larwy, by wreszcie po 17 latach rozwinąć skrzydła i zaśpiewać swą ostatnią pieśń. Pieśń odrodzenia i śmierci. Pieśń unoszącą w świat wolności i ukojenia, by za chwilę porwać nas na przeciwny biegun świata: pełen niepokoju, namiętności i samotnej pięknej podróży.

maga (Małgorzata Buracka) to mieszkająca w Krakowie wokalistka zespolu Stella Star, autorka tekstów i kompozytorka. Jako maga, wspólnie z t dot est wydała kilka singli z których jeden "AM 0527 rework" znalazł się na playliście Spotify - Fresh Finds Polska.

t dot est to projekt powstały w Stavanger w 2014 roku. Z założenia eksperymentujący z gatunkami IDM, ambient, folk i jazz. Wśród gości na różnych albumach znaleźli się następujący artyści: Jakub Żytecki, Jexus (WC Olo Garb) , Susannę Jara, Simen Kiil Halvorsen, Julie Hasfjord, Cinar Timur, Szymon Mika i wielu innych. Do tej pory ukazało się łącznie 8 albumów nakładem m. in. ONIONWAVE, Addicted To Music oraz RUSKA BURSA. Każda z płyt to tzw. "concept album“, w którym oprócz danego tematu przewodniego pojawia się kilka założeń w technologii nagrania oraz instrumentacji. Dzięki temu każdy album ma szanse zabrzmieć inaczej zarówno pod katem samej kompozycji i orkiestracji jak i brzmieniowego spektrum.

Inspiracje dla t dot est to przede wszystkim twórcy łączący ze sobą świat muzyki elektronicznej i akustycznej: Ben Lukas Boysen, Kiasmos, Nils Frahm, Max Cooper, ale tez reprezentanci IDM: Fizzarum, Clapan, Aphex Twin oraz jazzu: Esbjorn Svensson Trio, Tord Gustavssen, Iiro Rantala. Jeżeli chodzi o inspiracje pozamuzyczne to przede wszystkim są to podróże (album "Nordsteps", planowany na rok 2022 "DOT"), jak również film fabularny (saga 4 płyt "ANTON") oraz przyroda („BLMRVRSD”, cykl singli „DISCOVERY PULSE”).

„Magicicada” –> ODSŁUCH:

MLWZ album na 15-lecie Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Steve Hogarth wystąpi w Łodzi Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!