Nowy solowy album Bruce'a Soorda

Artur Chachlowski

Multiinstrumentalista, producent i lider zespołu The Pineapple Thief, Bruce Soord,zapowiada swój trzeci solowy album „Luminescence”, który ukaże się 22 września nakładem wytwórni Kscope.

Wraz z zapowiedzią nowego albumu ukazał się pierwszy singiel „Dear Life” z pięknie nakręconym teledyskiem. Wyreżyserowany i nakręcony przez Jeremy'ego George'a i wyprodukowany przez Blacktide Productions teledysk ma na celu uchwycenie istoty bezruchu i spokoju, które można znaleźć w pięknie każdego dnia.

O singlu Bruce Soord powiedział: „Dear Life, który otwiera płytę, nie wymaga wielu wyjaśnień. Zawsze mówi się nam, żeby życie nas nie omijało, ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. W miarę jak zaczynam się starzeć, coraz łatwiej jest odnosić się do tego tematu. W rzeczywistości piosenka jest śpiewana z perspektywy rodzica, na łożu śmierci, do swojego dziecka".

Zainspirowana ideą znalezienia wewnętrznego spokoju, najnowsza solowa płyta Soorda pt. "Luminescence" bada trudności życia w metropolii współczesnego świata. Zrodzone ze zwiedzania różnych miast podczas tras koncertowych, utwory zawierają nagrania z różnych wędrówek Soorda zarejestrowane na jego rejestratorze terenowym: z gitarą akustyczną w centrum albumu, utwory takie jak „Lie Flat” wydają się proste z pozoru, jednak w całym tekście ujawniają niepowtarzalne zawiłości. Singiel z albumu „Dear Life” oddaje wyjątkowe poczucie opanowanej melancholii Soorda, podczas gdy „Nestle In” flirtuje z elektroniką. 

Teledysk do utworu "Dear Life" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Nowy termin koncertu "Muzyka zespołu Metallica symfonicznie" w Bydgoszczy Steve Hogarth wystąpi w Łodzi Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!