Atrakcyjne koncerty w O.K. Andaluzja

Artur Chachlowski

Tegoroczna jesień zapowiada się niezwykle atrakcyjnie pod względem ilości koncertów w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich. Szczegóły po rozwinięciu newsa.

Gerry Jablonski & Electric Band - 20.09.2023

BILETY: przedsprzedaż 70 zł, w dniu koncertu 90 zł.
jeden z najlepszych zespołów bluesrockowych na świecie, między innymi ze względu na niesamowitą energię sceniczną i niezapomniane koncerty.
Gerry Jablonski to wulkan energii scenicznej, niezwykle charyzmatyczny i doświadczony muzyk.
Na scenie towarzyszą mu perkusista Lewis Fraser, basista Grigor Leslie oraz Piotr Narojczyk, pochodzący z Warszawy utalentowany harmonijkarz.
Zapraszamy na wspaniały koncert!
 
RED SAND , RETROSPECTIVE - 24.09.2023
BILETY:   79 zł (do 31 sierpnia), 89 zł (od 1 września), 99zł (w dniu koncertu)
Agencja muzyczna „OSKAR” oraz Independent Music Market
mają przyjemność zaprosić na 2 magiczne wieczory
w towarzystwie jednych z najlepszych przedstawicieli rocka progresywnego!
Koncerty odbędą się 23.09 w Poznaniu w klubie 2Progi
i 24.09 w Piekarach Śląskich w Ośrodku Kultury Andaluzja.
Bilety dostępne na:
bilety24: https://www.bilety24.pl/…/1075-red-sand-retrospective…
oraz jako bilety kolekcjonerskie na www.IndependentMusicMarket.com
To będzie wielka muzyczna ucztadla fanów rocka progresywnego!
Muzyki Retrospective nie można zamknąć w jednym gatunku. Zespół pochodzący z Leszna tworzy nowocześnie brzmiące zastosowania mieszanek elementów:
prog-rocka, metalu i post-rocka. Utwory grupy łączy charakterystyczna melodyjność połączona z ostrzejszymi wstawkami gitarowymi i mocnym głosem wokalisty.
Grupa ma na swym koncie bogate doświadczenia sceniczne. Zespół odbył już ponad 200 koncertów, z których każdy był prawdziwym rockowym show porywającym publiczność.
Grywali w towarzystwie wielu uznanych wykonawców, takich jak: Fish, Steve Rothery, Behemoth, Lazuli, Antimatter, czy Riverside, na dużych festiwalach w Europie i w Polsce.
Red Sand to grupa, która stoi na podium popularności wśród fanów kanadyjskiego rocka neoprogresywnego. Założony w 2003 roku przez gitarzystę Simona Carona zespół ma na
swoim koncie 9 płyt, a album The Sound of the Seventh Bell wydany w 2019 roku przez wielu uznany został za ich najlepszy materiał, koronujący dotychczasową twórczość.
To niepowtarzalna okazja – zespół pierwszy raz przylatuje do Polski!
Możemy więc spodziewać się wyjątkowego, rockowego wieczoru z muzyką najwyższych lotów.
 
THE FLOWER KINGS - 08.10.2023
 
Bilety dostępne w cenie:
109 zł przedsprzedaż
120 zł w dniu koncertu
Legenda neo prog rocka, The Flower Kings z nową płytą i trasą koncertową w Polsce!
Jeśli jakiś zespół zasługuje na tytuł “epicki”, to bez wątpienia jest to “The Flower Kings”. Od prawie 30 lat szwedzka legenda progresywnego rocka wraz ze swoim charyzmatycznego frontmanem i gitarzystą Roine Stoltem (znanym także między innymi z Transatlantic) wzbogacają świat muzyki o symfoniczne arcydzieła, nie wykazując żadnych oznak zmęczenia przez te wszystkie lata. Większość piosenek “Królów kwiatów” trwa ponad pięć, czasem nawet ponad dziesięć minut, a mimo to nigdy nie nudzi ani przez sekundę. Z jednej strony jest to zasługa przemyślanych aranżacji, które przebiegają przez najróżniejsze nastroje, podobnie jak emocjonujący film, który sprawia, że zapominamy o pilocie. Z drugiej strony muzyka ma niesamowitą rozpiętość stylistyczną z wpływami od klasycznego bluesa i Beatlesów po Yes, Pink Floyd i jazz fusion z lat 70.
Na wrzesień zaplanowany jest kolejny nowy album studyjny, który zostanie zaprezentowany podczas trasy koncertowej w Polsce! Muzycy już zapowiedzieli, że stylistycznie będzie to powrót muzycznych korzeni grupy! Dowodem na to jest między innymi powrót do składu Michaela Stolta, który występował z grupą przez całe lata 90te!
Podczas trasy po Polsce zespół odwiedzi 3 miasta:
06.10.2023 Poznań, 2progi
07.10.2023 Rzgów, Gminny Ośrodek Kultury
08.10.2023 Piekary Śląskie, OK Andaluzja
na platformie bilety24: https://www.bilety24.pl/…/1075-the-flower-kings-piekary…
 
To znakomita okazja, by usłyszeć najnowsze utwory zespołu oraz klasyczne hity, takie jak “Stardust We Are”, “The Truth Will Set You Free” czy “I Am the Sun”.
MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia