Polski blackmetalowy zespół Dominance wydał debiutancki album

Artur Chachlowski

Blackmetalowy zespół Dominance wypuścił monstrualny album "Slaughter of Human Offerings in the New Age of Pan". Muzykę tego zespołu polecamy fanom takich kapel, jak Marduk, wczesny Destroyer 666, Tsjuder oraz Impaled Nazarene.

DOMINANCE powstał w 2019 roku z popiołów uznanego w polskim undergroundzie RAPED CHRIST i mniej znanego MÖRTALIST, w skład którego wchodzą Impaler (bas/wokal), Witchfucker (perkusja) i Hellcult (gitara). Po czterech latach naznaczonych lokalnymi koncertami i samodzielnie wyprodukowaną taśmą demo „Sodomize with Steel”, monstrualny debiutancki album „Slaughter of Human Offers in the New Age of Pan” został wydany przez polską wytwórnię PUTRID CULT.

Muzyka na to wydawnictwo została zarejestrowana na przełomie maja i czerwca bieżącego roku w warszawskim Santa Studio. Za proces rejestracji, miksu i masteringu odpowiada Haldor Grunberg, który współpracował między innymi z Behemoth, Dopelord czy Witchmaster. Premiera płyty odbyła się 25 sierpnia 2023 roku i ukazała się w wersji cyfrowej oraz na płycie CD, która jest do nabycia w sklepie internetowym wydawcy. Okładkę jak i layout stworzył perkusista zespłu - Witchfucker.

Komentarz odnośnie płyty: "W drodze szamańskiej infuzji „Slaughter of Human Offers in the New Age of Pan” otwiera bramę do jungowskiego wymiaru w Howardowskim krajobrazie taśmy demo. Krótko i na temat, bo nie przedstawia kłótni, ale ostateczny i dobrze przygotowany akt tytułowego usunięcia zewnętrznych przeszkód na drodze do wewnętrznej harmonii."

Tracklista:

1. Battlefield 
2. Blood Countess 
3. Deadly Winter 
4. Ritual 
5. The Age of Pan 
6. Human Holocaust 
7. Vicious Circles 
8. Carnage

 

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia