Debiutancka płyta i singiel „Taki los” zespołu Plug’n’Blues

Artur Chachlowski

Do stacji radiowych trafiła tytułowa piosenka „Taki los“ z debiutanckiej płyty zespołu Plug’n’Blues. Album ukazał się 8 września 2023 roku, a piosenka jest dostępna po rozwinięciu newsa.

Zespół Plug’n’Blues powstał w 2018 roku w dolnośląskim Chojnowie. Wykonuje muzykę mocno osadzoną w klimatach bluesa i rocka. Inspiracjami muzycznymi dla zespołu są polskie legendy blues-rocka takie, jak Breakout czy Dżem. Autorem tekstów przepełnionych osobistymi przeżyciami jest wokalista i gitarzysta zespołu – Tomasz Łabowicz. Odpowiada on także za większość kompozycji, jakie znalazły się na debiutanckiej płycie „Taki los”. Zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów, zarówno w klubach, jak i na scenach plenerowych, m.in. podczas Witelon Music Night, Legnica Blues Day, Dni Chojnowa, Legnickiego Festiwalu Srebro 2018, czy W.O.Ś.P. W 2022 roku zajął I miejsce w Konkursie Amatorskich Zespołów Bluesowych na festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą. W 2023 roku zespół wziął udział w konkursie na festiwalu Las, Woda & Blues w Radzyniu.

Tomasz Łabowicz o zespole i piosence „Taki los”: „Wspólne granie sprawia nam wielką przyjemność i jest dla nas takim oderwaniem się od codzienności. Istniejemy już 5 lat i mamy nadzieję, że będziemy się dynamicznie rozwijać i przetrwamy jak najdłużej. Atmosfera w kapeli jest bardzo dobra, każdy z nas ma tutaj przestrzeń do wyrażania siebie.

Utwór „Taki los” zadedykowałem mojemu nieżyjącemu już Ojcu. Melodia brzmiała mi w myślach jeszcze wcześniej, niż napisany do niej w kwietniu 2018 roku, tekst. Ten utwór jest dla mnie bardzo osobisty. Bliskie mi osoby, które znały mojego Ojca słuchając tej piosenki uważają, że idealnie obrazuje tę postać. Tekst dotyka także mojego syna i wnuka, najbliższe mi osoby, a okładka albumu o tym samym tytule ma ścisłe powiązanie z tą kompozycją. Moi koledzy z zespołu Plug'n'Blues ciepłymi, nastrojowymi i klimatycznymi dźwiękami wypełniają muzyczną przestrzeń, a Patrycjusz Gruszecki, który gościnnie z nami zagrał na trąbce, wprowadził cudowny klimat. Każde wykonanie tej piosenki jest dla mnie bardzo emocjonalne i powoduje wzruszenie. Zatracam się w tej muzyce, zapominając o szarej codzienności. Życzę odbiorcom przyjemnych wrażeń podczas słuchania tego numeru i zachęcam do zapoznania się z pozostałymi 10-cioma utworami zamieszczonymi na albumie „Taki los”.”

Plug’n’Blues:

Tomasz Łabowicz – śpiew, gitara

Jakub Matys – instrumenty klawiszowe

Ireneusz Matys – gitara basowa

Waldemar Winkler – perkusja

Gościnnie:

Patrycjusz Gruszecki – trąbka

Nagrania zrealizowano w Legnickim Centrum Kultury i w Studiu Megawatt w Legnicy

Realizacja dźwięku, miks, mastering: Dariusz Witkowski

Edycja, DDP: Przemysław Ślużyński w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu

Projekt graficzny: Tomasz Łabowicz

*****

Kontakt z zespołem:

Tomasz Łabowicz – tel. +48 608 521 924, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., https://www.facebook.com/PlugnBlues-162834844511210

*****

Wydawca, promocja:

Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*****

PLUG’N’BLUES „Taki los [Radio Edit]” 5:03

Muzyka i słowa: Tomasz Łabowicz

ISRC: PLF452300050

 

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia