Nowy singiel Bartosza Słatyńskiego

Artur Chachlowski

Po krótkiej przerwie Bartosz Słatyński powrócił z nastrojowym utworem „Nadzieja wolności”, który zapowiada nowy kierunek na muzycznej drodze wykonawcy. Teledysk do obejrzenia po rozwinięciu niniejszego newsa.

„Główny nacisk podczas pracy nad utworem został położony na instrumenty klawiszowe kierując go w stronę 'piano rocka' – mówi Bartosz.

Ważne jest przesłanie piosenki mówiące o profilaktyce uzależnień. „Siedziałem w tym po uszy, gdyby nie nadzieja i miłość nie poradziłbym sobie. Czuję, że wciąż odzyskuję wolność i o tym chciałem zaśpiewać” – dodaje muzyk. Piosenka jest efektem współpracy z producentem Aleksandrem Kaczmarkiem, obok sprawdzonych muzyków w nagraniu usłyszymy m.in. debiutującego na gitarze basowej Witolda Maciejczyka.

Bartosz Słatyński to muzyk instrumentalista, kompozytor, autor tekstów. Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia na lokalnych i ogólnopolskich przeglądach muzycznych, w tym: Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu w Lidzbarku Warmińskim w 2003 roku, 3 miejsce w Debiutach opolskich w 2005 roku. Od 2002 roku w składzie Avalanche. Zaproszony do mysłowickiego składu Penny Lane, którego wydana przez EMI płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2006 w kategorii alternatywny album roku..

Po rozwiązaniu zespołów jako muzyk solowy wydał płyty „Mały ktoś” (2015) oraz zbiór duetów pt. „My” (2021).

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia