Dragon i Okrutnik zagrają w Łodzi

Artur Chachlowski

1 marca br. do Łodzi zawita niekwestionowana legenda polskiego metalu, grupa Dragon, w towarzystwie mającej zadatki na legendę formacji Okrutnik. Obie grupy wydały w 2023 roku nowe albumy:

Dragon wydał "Unde Malum" nakładem Metal Mind Productions, a Okrütnik "Krwawy Pontyfikat" nakładem Ossuary Records. Obie spotkały się z doskonałym przyjęciem fanów i krytyków.

Koncert odbędzie się w piątek 1 marca w łódzkim klubie Wooltura przy ul. Wólczańskiej 40/42. Start koncertu przewidziano na godzinę 20:00. Bilety w cenie 50 zł można już kupić w przedsprzedaży za pośrednictwem bileterii Goout.net W dniu koncertu cena wyniesie 60 zł.

Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/208626375651951

Dragon to zespół, który w latach osiemdziesiątych kładł fundamenty pod polską metalową scenę. Wiele albumów, które dziś są już kultowe, wiele koncertów na słynnych Metalmaniach, czy tras u boku takich zespołów jak Death i Kreator i ciągle niesłabnący apetyt na więcej. W 2024 roku mija 40 lat od założenia zespołu, więc zarówno premierowe numery, ale i sztandarowe klasyki ze złotych lat osiemdziesiątych zatrzęsą filarami łódzkiej Wooltury.

Z kolei Okrütnik to stosunkowo młoda grupa, ale już doświadczona, z dwoma albumami studyjnymi na koncie i wieloma koncertami, w tym jako support na trasie jubileuszowej albumu "Last Warrior" zespołu Turbo w 2019 roku.

Dragon Okrutnik plakat830

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia