The Vaccines: nowy singiel i premiera albumu!

Artur Chachlowski

Dziś ukazał się album „Pick-Up Full of Pink Carnations” grupy The Vaccines. Z tej okazji zespół opublikował singiel z utworem „Discount De Kooning (Last One Standing)”.

Przed wydaniem nowego albumu The Vaccines byli bardzo zajęci typowymi aktywnościami promocyjnymi, ale również przygotowaniami do otwarcia ich własnego sklepu (pop-up store). W miejscu, które powstało we współpracy ze sklepem płytowym Stranger Than Paradise i kwiaciarnią Rebel Rebel z Mare Street Market, można spotkać się z zespołem i odebrać podpisaną winylową kopię albumu oraz własny bukiet różowych goździków.

Wyprodukowany przez Andrew Wellsa (Halsey, Phoebe Bridgers) album „Pick-Up Full of Pink Carnations” jest kwintesencją  gitarowego popu  inspirowanego latami 60. przefiltrowanego przez nową falę, czyli tego, co The Vaccines robią najlepiej. Tytuł albumu nawiązuje do tekstu utworu Dona McLeana „American Pie”, piosenki, która dla Younga trafnie opisuje „amerykański sen”. Po przeprowadzce do Los Angeles Young był zmuszony stawić czoła rozczarowaniu, które pojawia się, gdy oczekiwania, marzenia i rzeczywistość nie do końca się pokrywają. Choć „Pick-Up Full of Pink Carnations” to album o pogodzeniu się z tą stratą, jest też przepełniony wdzięcznością za ukochanych ludzi i miejsca.

Zespół The Vaccines powstał w 2010 roku w zachodnim Londynie. Wydali pięć albumów, które trafiły do Top 5 listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, w tym debiutancki album „What Did You Notice from the Vaccines?”, który uzyskał status Platynowej Płyty i był najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem w kraju w 2011 roku. Zespół wyrobił sobie markę występując na żywo na głównych scenach w Glastonbury, Lollapalooza i Coachella, a także koncertując z The Rolling Stones, Arctic Monkeys, Red Hot Chili Peppers i Muse. Zdobyli szerokie uznanie krytyków, a NME nazwało ich „zespołem wciąż w doskonałej formie, pełnym pomysłów, inwencji i – co najważniejsze – z talentem do pisania świetnych piosenek”.

The Vaccines tworzą: Justin Young (wokal, gitara), Árni Árnason (bas, wokal), Timothy Lanham (gitara, klawisze, wokal) i Yoann Intonti (perkusja). Album "Pick-Up Full of Pink Carnations" został nagrany w domowym studiu producenta Andrew Wellsa w Los Angeles, a miksem zajął się Dave Fridmann (Tame Impala, The Flaming Lips).

Lista utworów „Pick-Up Full of Pink Carnations”:

1. Sometimes, I Swear

2. Heartbreak Kid

3. Lunar Eclipse

4. Discount De Kooning (Last One Standing)

5. Primitive Man

6. Sunkissed

7. Another Nightmare

8. Love To Walk Away

9. The Dreamer

10. Anonymous in Los Feliz

 

W ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album 23 stycznia The Vaccines wystąpią w warszawskim klubie Progresja.

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia