New Model Army prezentuje singiel „Coming Or Going”

Artur Chachlowski

26 stycznia ukaże się nowy album New Model Army zatytułowany „Unbroken”. Dziś zespół podzielił się ze słuchaczami utworem „Coming Or Going”, który jest drugim singlem zapowiadającym płytę.

„Unbroken” to nowoczesne oblicze New Model Army, w którym słychać ich klasyczną energię. Proces powstawania i nagrywania płyty trwał dość długo, przerwany zarówno przez koncerty z okazji 40. rocznicy powstania grupy oraz wydanie albumu „Sinfonia” nagranego wraz z orkiestrą symfoniczną. „Pisaliśmy i nagrywaliśmy pomysły we własnym studiu od połowy 2021 roku i już na początku zdecydowaliśmy, że naszym numerem jeden przy miksowaniu będzie legendarny Tchad Blake. Album brzmi tak jak my, ale znowu inaczej i został pięknie zmiksowany – jest pełny i dynamiczny ” – ujawnił zespół. Klimat na płycie zmienia się, a utwory poruszają różne tematy, od komentarzy społecznych i politycznych, po głęboko osobiste refleksje.

W marcu zespół New Model Army wystąpi na czterech koncertach w Polsce: w Krakowie (8 marca), Warszawie (9 marca), Gdańsku (11 marca) i Poznaniu (12 marca). „Unbroken” zostanie wydany na płycie CD w twardej oprawie Mediabook, na klasycznym czarnym winylu i  w limitowanej wersji na czerwonym winylu.

Lista utworów „Unbroken”:

1. First Summer After

2. Language

3. Reload

4. I Did Nothing Wrong

5. Cold Wind

6. Coming Or Going

7. If I am Still Me

8. Legend

9. Do You Really Want To Go There?

10. Idumea

11. Deserters

 

Posłuchaj „Coming Or Going”:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia