Nowa płyta New Model Army

Artur Chachlowski

Wczoraj ukazał się nowy album New Model Army. „Unbroken”, bo tak  zatytułowany jest materiał, to nowoczesne oblicze New Model Army, w którym słychać ich klasyczną energię.

Proces powstawania i nagrywania płyty trwał dość długo, przerwany zarówno przez koncerty z okazji 40. rocznicy powstania grupy oraz wydanie albumu „Sinfonia” nagranego wraz z orkiestrą symfoniczną. „Pisaliśmy i nagrywaliśmy pomysły we własnym studiu od połowy 2021 roku i już na początku zdecydowaliśmy, że naszym numerem jeden przy miksowaniu będzie legendarny Tchad Blake. Album brzmi tak jak my, ale znowu inaczej i został pięknie zmiksowany – jest pełny i dynamiczny” – ujawnił zespół. Klimat na płycie zmienia się, a utwory poruszają różne tematy, od komentarzy społecznych i politycznych, po głęboko osobiste refleksje.

W marcu zespół New Model Army wystąpi na czterech koncertach w Polsce: w Krakowie (8 marca), Warszawie (9 marca), Gdańsku (11 marca) i Poznaniu (12 marca). „Unbroken” zostanie wydany na płycie CD w twardej oprawie Mediabook, na klasycznym czarnym winylu i  w limitowanej wersji na czerwonym winylu.

Przed premierą albumu zespół zaprezentował trzy utwory:

„First Summer After”: https://www.youtube.com/watch?v=PCS_bsOUu0M  

„Coming Or Going”: https://www.youtube.com/watch?v=mGIuUcsmtY4

„I Did Nothing Wrong”: https://www.youtube.com/watch?v=tyyT9W8dGBg  

 

Lista utworów „Unbroken”:

1. First Summer After

2. Language

3. Reload

4. I Did Nothing Wrong

5. Cold Wind

6. Coming Or Going

7. If I am Still Me

8. Legend

9. Do You Really Want To Go There?

10. Idumea

11. Deserters

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia