Jesienią cztery koncerty Fisha w Polsce

Artur Chachlowski

Czy to ostatnia możliwość, aby zobaczyć na żywo charyzmatycznego szkockiego wokalistę? Fish, były frontman Marillion, jesienią br. rusza w długie europejskie pożegnalne tournee "Road To The Isles", na trasie którego zagra cztery koncerty w naszym kraju.

Fish, ikona rocka progresywnego i ceniony artysta, wokalista, lider i wybitny autor tekstów, zapowiada swoją pożegnalną trasę "Road To The Isles", żegnając się ostatecznie z branżą muzyczną, po czterech dekadach przebojów, wspomnień i koncertów.

"Nadanie trasie miana ‘pożegnalnej’ ma pewną wagę," komentuje FISH, "i cieszę się, że udało mi się zgromadzić 'najlepszą z możliwych' ekipę muzyków z mojej kariery koncertowej, aby wybrać się ze mną w ostatnią trasę. To nie tylko wyjątkowo utalentowani muzycy, ale także starzy przyjaciele i współautorzy niektórych z najlepszych utworów, które wydałem w ciągu 35 lat kariery solowej. To czuje się bardziej jak hollywoodzki film o weteranach, którzy łączą siły w jednej ostatniej misji, niż trasa koncertowa, a osobowości i charaktery zaangażowane w projekt gwarantują, że będzie to zabawa zarówno na scenie, jak i poza nią".

Trasa będzie świętować współpracę z długoletnimi przyjaciółmi i współtwórcami, w tym klawiszowcem Mickey'em Simmondsem, gitarzystą Robinem Boultem, basistą Steve'em Vantsisem i perkusistą Gavinem Griffithsem. Do tego zespołu dołączy ceniona wokalistka Elisabeth Troy Antwi.

Inspiracją dla nazwy trasy jest przeprowadzka Fisha i jego żony Simone na farmę jednej z wysp Hebrydów Zewnętrznych, gdzie zamierzają przejść na emeryturę, zajmując się uprawą warzyw i opieką nad owcami.

Sobota, 19 października 2024 - A2, Wrocław
Niedziela, 20 października 2024 - Progresja, Warszawa
Poniedziałek, 21 października 2024 - Studio, Kraków
Wtorek, 22 października 2024 - Stary Maneż, Gdańsk

bilety: TUTAJ

fish trasapol830 

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia