Przedstawiamy zespół Piglets DDeep Forest

Artur Chachlowski

Przedstawiamy grupę Piglets DDeep Forest, która może pochwalić się już swoim debiutem -  utrzymanym w klimacie space/progressive rock pełnowymiarowym albumem, który niedawno został  wydany cyfrowo oraz fizycznie jako CD.

Informacje o zespole i płycie:

Projekt muzyczny „Piglets DDeep Forest” jest najlepszym przykładem, że marzenia dojrzewające przez ponad 20 lat, można w końcu spełnić ! Właśnie po tylu latach do muzycznego świata wrócił założyciel i kompozytor zespołu: Adam „Multi” Paluch. Jako młody człowiek grał w różnych zespołach, z którymi nagrał kilka utworów oraz zagrał wiele koncertów, ale nigdy nie wydał płyty ze swoją twórczością. Po studiach stał się poważnym inżynierem i nie miał już czasu na muzyczną przygodę, jednak w jego głowie zostały marzenia.

W roku 2023 cały Kosmos sprzyjał stworzeniu materiału do kilku piosenek i tak niepostrzeżenie zebrało się 10 utworów, które tworzą spójną całość i można wydać je jako pierwszy album pt.: „DDeep In Time”. Kompozycje muzyczne nawiązują do klimatu Space Rock z wieloma liniami melodycznymi, gitarami, perkusją, klawiszami, thereminem i ukulele. Wyróżnikiem zespołu są jednak teksty piosenek mające walor edukacyjny, napisane przez dr Monikę Paluch-Ferszt, naukowca z Uniwersytetu Warszawskiego. Z tego powodu zespół promuje nowy kierunek muzyczny - Science Rock. Bohaterem wszystkich piosenek jest „Mały Kwark Energii”, który w pierwszym albumie wprowadzi słuchaczy w świat rozszczepienia jądrowego oraz pracy elektrowni jądrowych. Oczywiście oprócz wiedzy pokazanej w przystępny i zabawny sposób, czeka na słuchacza kilka romantycznych ballad oraz kawałki z ciężkim rockowym pazurem. Z uwagi na teksty zespół promuje nurt Science Rock.

Informacje, linki etc.:
https://www.facebook.com/pigletsddeepforest/
https://pigletsddeepforest.com/
https://pigletsddeepforest.bandcamp.com

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia