Alfie Templeman wraca z nowym singlem

Artur Chachlowski

Alfie Templeman, mieszkający w Londynie multiinstrumentalista, autor tekstów, producent i wykonawca, zaprezentował swój nowy, pełen energii utwór „Eyes Wide Shut”. 

W tekście „Eyes Wide Shut” odnaleźć można fragmenty dziennika, w którym Templemana pisywał o poranku, opisując szczegółowo chwile niepokoju. Templeman mówi o utworze: „Eyes Wide Shut” to moje rozmyślania z trasy koncertowej. Po koncercie mój mózg zawsze pracował na pełnych obrotach i naprawdę trudno było mi się uspokoić. Adrenalina opadała, gdy wracałem do hotelu, który wyglądał tak samo jak każdy inny hotel. „Eyes Wide Shut” pomogło mi wyrazić te uczucia i odkąd zaczęliśmy grać tę piosenkę na żywo, często używam jej jako przypomnienia. To zapobiega wypaleniu. Muzycznie to była pierwszą piosenka, którą napisałem na ten album. Wiedziałem, że chcę tworzyć dziwne, ale popowe piosenki. W tym czasie często słuchałem Prince'a i Talking Heads, gdzie można znaleźć mnóstwo szalonych partii syntezatorów i zwariowanych linii basu.

„Mellow Moon”, pierwszy album Alfiego Templemana, zdobył pochwały od The Guardian, NME, The Line of Best Fit i nie tylko.  Alfie właśnie skończył 21 lat, jest prawie całkowicie samoukiem jako producent i muzyk (gra na jedenastu instrumentach), ma ponad 300 000 000 odtworzeń utworów w serwisach streamingowych i wyprzedane koncerty w Wielkiej Brytanii, Europie, Japonii, Australii i USA w 2022 r. Jego rozwój wspiera stacja BBC Radio 1 , gdzie sześć utworów zyskało etykietę Hottest Records, a także BBC Radio 2, BBC Radio 6 Music, Radio X, Virgin, Absolute i Apple Music 1. Singiel zatytułowany „Colour Me Blue” znalazł się na 5 miejscu listy najpopularniejszych utworów radiowych w Wielkiej Brytanii. Rok 2024 zapowiada się wspaniale dla Templemana - nowy singiel to dopiero początek.

Teledysk doutworu "Eyes Wide Shut" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia