Kerry King powraca. Start preorderu nowego albumu

Artur Chachlowski

Kerry King to Legenda przez duże L, której nie trzeba nikomu przedstawiać. To, że po rozwiązaniu Slayer w 2019 roku, Kerry nie złoży broni i wróci z nowymi nagraniami, było na 100 % pewne. Tajemnicą owiany był skład wraz z którym King zrealizuje swoje nowe muzyczne pomysły.

Na początku lutego 2024, wraz z publikacją pierwszego singla „Idle Hands”, wszystko stało się jasne. Oczekiwanie zakończone.
Album, pod szyldem Kerry King, ukaże się 17 maja, będzie nosił tytuł „From Hell I Rise” i złoży się na niego 13 premierowych kompozycji.

Właśnie wystartował preorder albumu:

https://mystic.pl/search.php?text=kerry+king

Skład zespołu można spokojnie określić jako supergrupę: oprócz Kinga w nagraniach udział wzięli: Mark Osegueda – wokalista równie legendarnego Death Angel, znany ze Slayer perkusista Paul Bostaph, były basista HellYeah Kyle Sanders oraz Phil Demmel, gitarzysta mający na swoim koncie współpracę między innymi z Machine Head czy Vio-Lence. Produkcją płyty zajął się wieloletni współpracownik Lamb Of God, Josh Wilbur.
Dwie kompozycje na płycie, czyli utwór tytułowy oraz „Rage”, powstały w trakcie sesji nagraniowej ostatniego albumu Slayer, „Repentless”, lecz Kerry postanowił zachować je na późniejszą okazję. Muzycznie album to naturalna kontynuacja stylu Slayer, ale Kerry przyznaje, że na płycie do głosu dochodzą także jego bardziej hard rockowe inspiracje, np. zespołem Scorpions. Zapowiada się zatem muzyczna uczta nie tylko dla fanów ostrego, bezlitosnego i szybkiego riffowania, ale także dla zwolenników metalu i heavy rocka w ogóle.

To nie koniec dobrych wiadomości! Kerry wraz z wyżej wymienionym składem zawita do Polski już w czerwcu, gdzie wystąpi w Gdańsku w ramach Mystic Festival. Oprócz premierowych kompozycji, w set liście na pewno nie zabraknie klasyków z repertuaru Slayer, który w okresie od 1991 do 2013 sprzedał na całym świecie 20 milionów płyt. 

Tracklista:

1. Diablo
2. Where I Reign
3. Residue
4. Idle Hands
5. Trophies Of The Tyrant
6. Crucifixation
7. Tension
8. Everything I Hate About You
9. Toxic
10. Two Fists
11. Rage
12. Shrapnel
13. From Hell I Rise

Utworu „Idle Hands” można posłuchać tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!