Dżamble - "W noc i w dzień": nagrania z lat 1969-72 na potrójnym albumie CD

Artur Chachlowski

Taką płytę udaje się nam zaprezentować raz na kilka lat i kto wie może jest to już ostatnie tego typu wydawnictwo w historii Kameleon Records. Potrójny CD "W noc i w dzień" zawiera komplet nagrań legendarnych Dżambli z lat 1969-1972.

Album zawiera wszystkie nagrania radiowe, telewizyjne i koncertowe zarejestrowane w tym okresie. Pominięto jedynie 9 utworów, które wypełniły longplay "Wołanie o słońce nad światem" (wszystkie one są zawarte w zestawie, ale w wersjach radiowych).

Całość została uporządkowana, profesjonalnie opisana i skatalogowana.Poza kompletem nagrań radiowych (m.in. poszukiwane w wersji CD: Mercy, Mercy, Mercy, czy Słońce nad My-Lai), album zawiera:

- niepublikowane cykle piosenek okolicznościowych, zarejestrowanych dla potrzeb programów: Ekran z Bratkiem i Szabla i rapier.

- pięć coverów zachodnich standardów z 1971 (m.in. The Shadow of Your Smile i Feelin' Alright?)

- sekcję nagrań koncertowych z kompletnymi rejestracjami występów zespołu z: Opola 1969, Jazz Jamboree 1969 i Jazz nad Odrą 1971 (specjalne, nowe zgranie z oryginalnych taśm Radia Wrocław)

Wspaniale prezentują się również uzupełniające całość trzy nagrania wykonane przez reaktywowanych Dżambli w 1990 roku na żywo, w programie TVP - tym razem w pełnym stereo.

Muzyka zespołu z tego okresu to wyjątkowe połączenie przepełnionych poezją klimatów krakowskich z rockiem, jazzem rhythm and bluesem i muzyką klasyczną.

Materiał został zremasterowany wprost z taśm matek. Całość została opakowana w naprawdę fantastycznie wyglądający, rozkładany poczwórnie digipack.

Dodatkowo otrzymujemy 20-stronicową, ilustrowaną książeczkę (rzadkie zdjęcia, skany memorabiliów) z bogatym esejem na temat historii i twórczości zespołu, który powstał w oparciu o wywiad z Marianem Pawlikiem przeprowadzony specjalnie dla potrzeb tego wydawnictwa.

KUP BOX 3 CD

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia