19 kwietnia nowy album Vanden Plas

Artur Chachlowski

Grupa Vanden Plas ogłosiła datę premiery swojego najnowszego albumu „The Empyrean Equation of the Long Lost Things”. Jego wydanie zaplanowane jest na 19 kwietnia.

Po czterech latach przerwy od wydania ostatniego albumu zespół triumfalnie powraca z fascynującym zestawem utworów, ukazując swoje niezrównane umiejętności muzyczne i kunszt narracyjny.

Nowy album stanowi znaczący kamień milowy dla Vanden Plas, ponieważ w zespole pojawia się  nowy klawiszowiec Alessandro Del Vecchio, wnosząc świeży wigor i kreatywność do dynamicznego składu zespołu. Jego udział wynosi brzmienie Vanden Plas na niespotykany dotąd poziom, zachowując jednocześnie wierność charakterystycznemu stylowi. ​

Płytę można już zamawiać w przedsprzedaży: https://orcd.co/vandenplasteeotllt

Fani mogą poznać przedsmak albumu w postaci pierwszego singla albumu i towarzyszącego mu teledysku „My Icarian Flight”, który jest już dostępny.

Teledysk  można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia