Mùlk prezentują nowy singiel

Artur Chachlowski

Mùlk prezentują nowy singiel, utwór zatytułowany „Wilk”. W utworze gościnnie wystąpił saksofonista, Michał Jan Ciesielski.„Wilk” pochodzi z drugiego albumu zespołu, zatytułowanego „Dwa”.

Album można kupić pod tym linkiem:

https://mystic.pl/search.php?text=mulk+dwa 

Kuman, perkusista i producent albumu tak opisuje materiał „DWA”: „DWA" to paranoiczna, eklektyczna wycieczka od black metalu, poprzez pop, jazz aż po rock progresywny i hip-hop. „DWA" to płyta kwantowa, w superpozycji, bo jednocześnie jest to kontynuacja - słychać, że to ten sam zespół, a z drugiej strony - zupełnie tego nie słychać. „DWA" to hołd dla bezkompromisowości „NWA", lirycznie i nielirycznie. Nic tylko słuchać i oburzać się”.

Album „DWA” został wyprodukowany przez Łukasza Kumańskiego i Mulk, miksem zajął się Łukasz, a STEM mastering jest dziełem Marcina Szwajcera.

Mùlk pochodzi z Trójmiasta. W 2018 roku zadebiutowali bardzo dobrze przyjętym singlem, zatytułowanym "Bies". W 2020 ukazał się debiutancki krążek zespołu, zatytułowany „I”. W składzie Mùlk znajdują się muzycy takich załóg jak: Me And That Man, The Fruitcakes oraz Moose The Tramp.

 

Tracklista albumu „DWA” przedstawia się następująco:

  1. K.O.
  2. Gruz300
  3. O.K. Doomer
  4. 4:33 A.M.
  5. Piotrek
  6. Pies
  7. Wszędzie Naraz
  8. Wilk

Zrealizowany przez Bartosza Hervy i Jakuba Leonowicza klip do utworu można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia