Nowa płyta i singiel od Johna Cliftona

Artur Chachlowski

Do stacji radiowych trafiła piosenka „It Wouldn’t Stop Raining“ - pierwszy singiel z nowej płyty Johna Cliftona „Too Much To Pay”, która ukazała się 23 lutego 2024 roku. Album jest dostępny także w serwisach streamingowych, a teledysk można obejrzeć po rozwinięciu newsa.

John Clifton jest na pierwszej linii frontu sceny bluesowej zachodniego wybrzeża od prawie 40. lat! Reputacja Cliftona zarówno jako harmonijkarza, jak i wokalisty zaowocowała zaproszeniami na scenę przez takie legendy, jak James Cotton, Rod Piazza, John Mayall, Kim Wilson i Huey Lewis. Karierę solową rozpoczął 7 lat temu po tym, jak zyskał sławę pod koniec lat 80. jako wokalista kalifornijskiego The MoFo Party Band.

Koncertował po USA i Europie od 100 do 200 dni w roku przez wiele lat, aż do wybuchu pandemii, która spowolniła wielu koncertujących muzyków. John planował nagrywać nową muzykę podczas kwarantanny, ale w czerwcu 2020 roku dopadła go poważna niewydolność serca. „Dostałem podwójnym ciosem” – mówi John. Po długiej rekonwalescencji John w końcu wrócił na trasę w lutym 2022 roku i zaczął zbierać pomysły na nowe wydawnictwo.

Album „Too Much To Pay” został nagrany w sierpniu 2023 roku w warszawskim studiu Źle i Tanio, podczas europejskiej trasy koncertowej. John nagrał go z zespołem Boogie Boys, który często wspiera Johna podczas europejskich tras koncertowych. Nagrania przewieziono do Kalifornii, gdzie dokończono prace nad albumem, dzięki czemu stał się prawdziwie międzynarodowym projektem.

„Too Much To Pay” jest czwartym pełnym wydawnictwem Johna i składa się z 10. oryginalnych utworów. Każdy utwór jest w innym stylu, ale jednocześnie ma wspólne brzmienie, od tradycyjnego chicagowskiego bluesa przez soul lat 60. po bagienny rock.

Album ukazuje się na płytach CD, winylu, a także na platformach streamingowych.

Płytę nagrano w składzie:

John Clifton – śpiew, harmonijka, gitara akustyczna

Bartek Szopiński – fortepian, Hammond

Miłosz Szulkowski – perkusja

Piotr Bienkiewicz – gitara elektryczna

Janusz Brzeziński – gitara basowa

Gościnnie:

Keysha Burns – chórki

Haillie Williams – chórki

John Shafer – instrumenty perkusyjne, klaskanie

Chopper Wilson – gitara, chórki

Craig Daniel – chórki

Edwin Stovall – chórki

 

Nagrania zrealizowano: Studio Źle i Tanio Warszawa / Wolfsound Studio Fresno, California

Realizacja dźwięku: Przemek „Dred” Pietrzak / Peter Wolf

Miks: Peter Wolf

Mastering: Łukasz Mucha w Studiu 7.1.4. Around The Sound Warszawa

Produkcja muzyczna: John Clifton, Bartek Szopiński

Zdjęcia: Rick Horowitz

*****

Kontakt z Artystą:

John Clifton – tel. +1 559 708 7954, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., https://www.facebook.com/JohnCliftonBluesBand/

*****

Wydawca, promocja:

Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*****

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia