Nowy utwór Cheap Tobacco

Artur Chachlowski

Zespół Cheap Tobacco podąża własną, niezależną muzyczną ścieżką, unikając kompromisów brzmieniowych, konsekwentnie realizując swoją wizję tworzenia muzyki. Wymykają się schematom, łącząc niekiedy skrajne gatunki muzyczne w całość.

Charyzmatyczna wokalistka i zawsze szukający świeżych dźwięków muzycy z Cheap Tobacco to ogniste połączenie nieokiełznanej energii i melodyjnych piosenek. Właśnie taki jest najnowszy utwór zespołu - ,,Bez słów”.

,,Singiel Bez Słów to opowieść o relacji, o przyjaźni takiej, która rozumie się bez słów. O pełnym połączeniu i głębokim zrozumieniu, które czasem przychodzi do nas z zupełnie niespodziewanej strony. Można je nawiązać z zupełnie obcą osobą. Obcą ale tak jakby z tej samej planety. I to jest piękne. Nawet jeśli każdy później idzie w swoją stronę, to waga tego spotkania zostaje z nami.

Jak to jest spotkać zupełnie obcego człowieka i zostać zrozumianym na tak głębokim poziomie, i rozumieć, ponad cielesnością, ponad fizycznością. A co jeśli wszyscy możemy być tak połączeni? A co jeśli jesteśmy?” – Tak o singlu opowiada Natalia Kwiatkowska.

Cheap Tobacco - to energia, autentyczność i odważne balansowanie pomiędzy gitarowym, vintage'owym brzmieniem a taneczną i transową współczesną elektroniką. To wszystko połączone z elektryzującym i charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad. Album “Zobaczmy siebie” znalazł się na liście OLIS (lista 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce!) to muzyka na najwyższym poziomie z niesamowitą dawką energii! Frontmanką zespołu jest Natalia Kwiatkowska - czterokrotnie wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce oraz trzykrotnie dostała nominację do “Wokalistki Rocku Antyradia”.  

Zespół za album "Szum" zdobył nominację do nagrody Fryderyk 2019.

Do utworu "Bez słów" powstał również teledysk:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia