Dziś premiera solowego albumu wokalisty Iron Maiden

Artur Chachlowski

Album “The Mandrake Project” to 10 nowych utworów Bruce'a Dickinsona. Płytę nagrał on razem ze swoim wieloletnim współpracownikiem i gitarzystą - Royem Z. Na albumie znajdują się single ‘Afterglow of Ragnarok’ i ‘Rain On The Graves’.

“The Mandrake Project” jest dziełem życia Bruce'a Dickinsona - historia jego powstania sięga kilkunastu lat wstecz. Tyle powstawały pomysły na tę płytę, jednak wokalista był zajęty graniem w swojej macierzystej formacji - Iron Maiden.
,
Płyta jest ciężka pod względem brzmienia i bogata w treść, jeśli chodzi o warstwę muzyczną i liryczną. "The Mandrake Project" to także najlepsze w karierze Bruce'a Dickinsona wykonania wokalne.

“The Mandrake Project” to również komiks o tym samym tytule, którego współautorami są Bruce Dickinson oraz scenarzysta Tony Lee (słynny autor takich dzieł jak np. “Dr. Who”) i rysownik Staz Johnson (rysujący dla kultowego wydawnictwa 2000AD), a okładki wykonał wielki mistrz Bill Sienkiewicz. Wydany zostanie w postaci 12 książek, które razem stworzą cykl 3 serii historycznych. Zamówienia i więcej informacji dotyczących komiksu "The Mandrake Project":

http://z2comics.com/mandrake
 
W kwietniu ruszy wielka trasa koncertowa po całym świecie. Bruce grać będzie ze swoim zespołem, którego skład niedawno ogłoszono: dwóch gitarzystów: Philip Naslund i Chris Declercq, perkusistę Dave Moreno, basistkę Tanya O’Callaghan oraz wirtuoza instrumentów klawiszowych - Mistheria.

W Polsce Bruce Dickinson wystąpi w ramach Mystic Fest w Gdańsku (5-8 czerwca).

The Mandrake Project – lista utworów:
 
Afterglow Of Ragnarok 
Many Doors To Hell 
Rain On The Graves 
Resurrection Men 
Fingers In The Wounds 
Eternity Has Failed 
Mistress Of Mercy 
Face In The Mirror
Shadow Of The Gods
Sonata (Immortal Beloved) 
 

Teledysk do utworu "Raon On The Graves' można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia