Albert Hammond: dziś premiera albumu “Body of Work”

Artur Chachlowski

„Body of Work” to pierwszy od prawie 20 lat album Alberta Hammonda z nowymi utworami. Krytycy opisują płytę jako „jego najbardziej refleksyjne dzieło” (Record Collector UK), co jest nie lada wyczynem dla autora takich tekstów jak „The Air That I Breathe” (The Hollies), „I Don’t Wanna Lose You” (Tina Turner) i jego własny „It Never Rains in Southern California” (wśród wielu innych światowych hitów).

Do pracy nad albumem Albert zaprosił swojego długoletniego współpracownika Johna Bettisa, z którym napisał piosenkę „One Moment in Time” dla Whitney Houston. „Uwielbiam z nim pracować” – mówi Albert. „Razem jesteśmy kreatywni, mamy do siebie ogromny szacunek… i jest między nami chemia”. Tę chemię słychać w utworze „Looking Back”, który ma ponadczasowy charakter…nowoczesny, ale retro, nostalgiczny, ale patrzący w przyszłość. „

Albert Hammond jest obecny w muzyce popularnej od sześciu dekad, w czasie których napisał niezliczoną ilość hitów, w tym wykonywany przez siebie utwór „It Never Rains in Southern California” i najważniejsze utwory takich artystów jak Whitney Houston, Tina Turner, Johnny Cash.  Jego nadchodzący album zatytułowany „Body of Work” to najbardziej osobista kolekcja w dotychczasowej karierze.

Wśród utworów napisanych przez Hammonda dla innych, znaleźć można też takie tytuły, jak „To All the Girls I’ve Loved Before”, który wykonali wspólnie Julio Iglesias i Willie Nelson, „Nothing’s Gonna Stop Us Now” – Starship,  „It Isn’t, It Wasn’t, It Ain’t Never Gonna Be”, wykonywany przez Arethę Franklin i Whitney Houston, czy „When You Tell Me That You Love Me” Diany Ross.

Lista utworów:

1. Don’t Bother Me Babe

2. Shake A Bone

3. Gonna Save The World

4. Both Ways

5. Like They Do Across The River

6. Somebody’s Child

7. Knocking On Your Door

8. Young Llewelyn

9. Gonna Be Alright

10. Let It Go

11. The American Flag

12. Bella Blue

13. Anything You Want Me To

14. Looking Back

15. Another Heart To Break

16. Living In The Universe

17. Goodbye LA

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia