Chris Rea: „Stony Road” po raz pierwszy na winylu

Artur Chachlowski

„Stony Road”, ponadczasowy album, pierwotnie wydany przez Chrisa Rea w 2002 roku, został zremasterowany i pierwszy raz ukazuje się w formacie winylowym. 180-gramowy pomarańczowy podwójny winyl to gratka dla audiofilów i kolekcjonerów.

„Stony Road” jest melodyjnym arcydziełem składającym się z charakterystycznego, chropawego wokalu Rei i pełnych uczucia gitarowych riffów, które wciągają każdego słuchacza. Harmonijna mieszanka bluesa, rocka oraz folku i odzwierciedla eklektyczną muzyczną osobowość artysty. Utwór tytułowy „Stony Road” zapada w pamięć tekstom i bluesowej instrumentacji, podczas gdy utwory takie jak „Changing Times” i „Dancing My Blues Away” emanują zaraźliwą energią i rytmem. Każda nuta jest częścią żywego obrazu, namalowanego przez artystę.

Chris Rea to wyjątkowa postać w świecie muzyki bluesowej i rockowej. Podczas trwającej ponad cztery dekady kariery sprzedał w sumie 30 milionów płyt. Poza zdolnościami muzycznymi Rea jest wszechstronnym talentem, parającym się sztuką jako malarz i filmowiec. Jest także miłośnikiem samochodów. Jego debiutancki album „Whatever Happened To Benny Santini” wystrzelił go w światła reflektorów dzięki przebojowemu singlowi „Fool (If You Think It's Over)”. Kolejne płyty zostały ciepło przyjęte przez krytyków. Pokora i autentyczność Rei zjednały mu sympatię fanów, którzy doceniają nie tylko jego urzekające melodie, ale także jego osobowość.

Album „Stony Road” na dwóch płytach winylowych ukaże się 7 czerwca i w Polsce będzie dystrybuowany przez Mystic Productions.

LP 1

A:

1. Changing Times

2.  Easy Rider

3.  Stony Road

B:

4. Dancing The Blues Away

5. Burning Feet

6. Mississippi 2

LP 2

A:

7. Slow Dance

8. When The Good Lord Talked To Jesus

9. Heading For The City

B:

10. So Lonely

11. Someday My Peace Will Come

12. The Hustler

13.  Diamond

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Zespół Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024 Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!