Za tydzień premiera nowej książki Maurycego Nowakowskiego

Artur Chachlowski

26 kwietnia nakładem Virtus Nobilitat ukaże się nowa książka Maurycego Nowakowskiego. Autor znany fanom rocka z gorąco przyjętych biografii m.in. Petera Gabriela, Phila Collinsa i zespołu Riverside przygotował tym razem powieść muzyczną.

Po docenianych i nagradzanych kryminałach (m.in. "Plagiat") i polecanej przez samego Grahama Mastertona dystopii ("Rozdarcie") Nowakowski postanowił ponownie połączyć dwie największe pasje: literaturę i muzykę. Owoc tego twórczego połączenia, „Giselle. Prawdziwie oddany” to pierwszy tom cyklu. Do wakacji głównym dystrybutorem książki będzie Rock Serwis.

Notka o książce:

Kulisy świata muzyki, piękno tworzenia, żar koncertów i tajemnicza trauma z przeszłości. Patrick jest bogatym i cenionym producentem radiowych przebojów. Leonard to biedny uliczny grajek. Obaj żyją w Londynie, ale obracają się w różnych środowiskach. Wiele ich różni, a mimo to kluczowa rzecz sprawia, że są do siebie podobni. Obaj mają wielki, niewykorzystany potencjał i marzą o rockowej karierze prowadzonej na własnych zasadach. Trudności się piętrzą, rzeczywistość rzuca kłody pod nogi, ale prawdziwie oddani zawsze do końca walczą o swoje marzenia. Czy ich batalie z przeciwnościami losu okażą się zwycięskie? Czy jest tu szansa na happy end? A może w tym przypadku koniec będzie dopiero początkiem…

Informacja o autorze:

Maurycy Nowakowski, urodzony w 1982 roku we Wrocławiu pisarz i dziennikarz. Autor powieści i biografii muzycznych. W jego dorobku znajdują się m.in. kryminał „Plagiat” (uznany za najlepszą miejską powieść kryminalną 2015 roku), dystopia „Rozdarcie” (polecana przez samego Grahama Mastertona) czy głośny, poświęcony korupcji w polskim futbolu „Okrągły przekręt”. Nowakowski napisał też biografie grupy Genesis, Phila Collinsa, Steve’a Hacketta, Petera Gabriela i polskiej gwiazdy prog rocka, zespołu Riverside. Publikował na łamach magazynu „Lizard”, współpracuje z portalem Mały Leksykon Wielkich Zespołów.

„Giselle. Prawdziwie oddany” umożliwia zaglądnięcie nie tylko za kulisy muzycznej działalności, do gabinetów menedżerów, studia nagrań, sali prób i na klubowe zaplecza, ale przede wszystkim w duszę i umysł muzyka wchodzącego na wyboistą ścieżkę rockowej kariery. To wymyślona historia, ale niezwykle wiarygodna i więcej mówiąca o muzycznym świecie i psychice wrażliwego artysty niż niejedna biografia. Polecam tę wciągającą i bardzo muzyczną lekturę!

Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul)

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia