Trasa koncertowa grupy Amarok

Artur Chachlowski

Nowa płyta Amarok "Hope", nasz małoleksykonowy Album Kwietnia, bije rekordy popularności. Mamy przyjemność zaprosić Was na premierową trasę tego wydawnictwa! Zespół zagra w dziewięciu polskich miastach na przełomie kwietnia i maja br., a 11 maja wystąpi w krakowskim klubie Zaścianek.

Amarok, jeden z bardziej oryginalnych, a na pewno całkowicie niepodrabialnych zespołów na polskiej scenie rockowej. Wyróżniając się nowatorskim podejściem do muzyki i umiejętnością łączenia najlepszych elementów rozmaitych gatunków, grupa podczas koncertów na żywo tworzy magię, która pozostaje w głowach słuchaczy na długie miesiące. Potwierdzi to chyba każdy, kto brał udział we wcześniejszych wydarzeniach nawiązujących do ich poprzedniego albumu „Hero”.

Supportem podczas wszystkich koncertów będzie poznański zespół Appleseed. Muzyka tworzona przez ten kolektyw to hipnotyzujące połączenie nastrojowych riffów gitarowych, mrocznych harmonii wokalnych oraz pulsujących dźwięków perkusji, które tworzą dźwiękowy krajobraz jednocześnie piękny i niepokojący.

Na żywo występy Appleseed stanowią potężne i wciągające doświadczenie, pozostawiające publiczność oczarowaną.

Bilety w cenie 60 zł (75 zł w dniu koncertu) dostępne na:

🎟️ TicketClub: https://ticketclub.pl/koncerty/amarok-klub-zascianek-krakow-2680/

🎟️ bilety24: https://www.bilety24.pl/koncert/1461-amarok-krakow-11-05-2024-support-appleseed--100123?id=552444

🎟️ eBilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/amarok?partner=academica&promotion=active

🎟️ kupbilecik: https://bkb.pl/117363-96895 

Bilety kolekcjonerskie dostępne na stronie:

👉 https://sklep.klubstudio.pl/pl_PL/p/Amarok-11.05.2024-Bilet-Kolekcjonerski-/202

👉 IndependentMusicMarket.com 

---

Zespół Amarok to ponad 20-letnie doświadczenie na rynku muzycznym, okraszone sześcioma wydawnictwami studyjnymi, z których dopiero wydany w 2017 roku „Hunt” dał zespołowi szeroki rozgłos, nie tylko w naszym kraju, ale też na świecie.

W 2021 roku Amarok ustabilizował swój skład zapraszając do współpracy Konrada Zielińskiego (perkusja) i multiinstrumentalistę Kornela Popławskiego. Szósty album Ostatni album "Hero" , wydany jesienią 2021 to niezwykle wyważona i przepełniona floydowsko-oldfieldowską nostalgią nowa odsłona art-rocka. Jeśli podciągnąć ją pod rock progresywny, to na pewno będzie to dosłowny progres dla gatunku. Niezwykłe połączenie rocka, ethno i elektorniki z wykorzystaniem wielu niecodziennych instrumentów zabiera słuchaczy w podróż do świata dźwięków o pięknych, przestrzennych pejzażach namalowanych nieoczywistymi harmoniami. Ich występy to nie koncerty… to spektakle!

amarok zascianek830

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia