Koncert Besides oraz Glaston w Klubie Zaścianek

Artur Chachlowski

22 maja br. w krakowskim klubie Zaścianek wystąpią dwie postrockowe grupy - polskie Besides oraz szwajcarski zespół Glaston. Początek koncertu o godz. 20:00

22.05.2024 📆

Kraków, Klub Zaścianek - ul. Rostafińskiego 4

👉 Otwarcie bram: 19:00

👉 Start koncertu: 20:00

🎟 Bilety:

60 - przedsprzedaż

80 - w dniu koncertu

 

Bilety do kupienia na stronie:

⚫️ Ticketclub: https://ticketclub.pl/koncerty/besides-glaston-klub-zascianek-krakow-2840/

⚫️ eBilet: https://sklep.ebilet.pl/aamh/15481123719086633

⚫️ kupbilecik: https://bkb.pl/127270-dc89f

⚫️ Bloczki kolekcjonerskie: https://sklep.klubstudio.pl/pl/p/Besides-Glaston-22.05.2024-Bilet-Kolekcjonerski-/25

Bilet kolekcjonerski można będzie również nabyć stacjonarnie (INFORMACJA WKRÓTCE): 

👉 w Klubie Studio (Witolda Budryka 4), codziennie od 12:00 do 00:00,

👉 w Klubie Filutek (Rostafińskiego 10), codziennie od 12:00 do 01:00.

***

🎙️ Besides - post rock

Zespół Besides powstał w 2011 roku. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. 

Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Benelux, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie). Besides wydał do tej pory trzy albumy – „We were so wrong”, „Everything is” oraz „Bystanders”.

W 2020 roku Besides powrócił z nową płytą zatytułowaną „Bystanders”. To koncept-album, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych nagranych wraz z kwartetem smyczkowym, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) - album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca.

Album został świetnie przyjęty przez publikę alternatywną z całego świata jak i uzyskał wiele pozytywnych recenzji w mediach Polskich jak i zagranicznych.

Skład:

Piotr Świąder – Kruszyński: gitara Paweł Kazimierczak - gitara Janusz Binkowski - gitara

Artur Łebecki - bas

Bartłomiej Urbańczyk – perkusja

Besides:

⚫️ www.facebook.com/besidesband

⚫️ https://www.instagram.com/besidesofficial/

⚫️  www.youtube.com/besidesband

⚫️  www.besides.bandcamp.com

⚫️ www.besides.pl

***

🎙️ Glaston - post rock

Glaston to post rockowa grupa, która wykorzystuje pejzaże dźwiękowe oraz struktury narracyjne, aby wywołać w słuchaczu jak najgłębsze emocje. Nowy album szwajcarskiego kwartetu pt. „I Am Whole”, stanowi kolejny krok w ich ewolucji. 11 starannie dopracowanych utworów, które dążą do zbudowania dramatycznej narracji oraz starają się wciągnąć słuchaczy w podróż ku nieznanemu, w głąb własnych emocji i skrywanych uczuć.

Proces pisania utworów do albumu I Am Whole okazał się dla zespołu wyjątkowo osobistym przeżyciem. Krążek został zarejestrowany w studiu „Die Mühle” na północy Niemiec, z twórczym wkładem oraz pomocą Paul’a Seidela oraz Petera Voigtmana („The Ocean”). Intymna i ciepła atmosfera w studiu nagraniowym zainspirowała muzyków do stworzenia utworów, które inspirują do wybrania się w podróż do wnętrza siebie - bezkompromisowych i otwartych, odważnych oraz pełnych.

Chociaż każda piosenka jest wyjątkowa sama w sobie - na przemian filmowa i melancholijna, zabawna i dynamiczna - jest jedna wyraźna cecha, którą wszystkie dzielą: są szczere. Dzięki orkiestrowym aranżacjom autorstwa Coena Stroukena, muzyka Glaston zabiera słuchacza w wielką podróż - od wewnętrznego konfliktu do absolutnego zbawienia.

Glaston:

⚫️ https://www.facebook.com/glastonmusic

⚫️ https://www.instagram.com/glastonmusic

⚫️ https://www.youtube.com/@glastonmusic

⚫️ https://glastonmusic.com/iamwhole/

za besides 22 04 ig 830

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia