Boogie Boys: nowy singel i teledysk

Artur Chachlowski

Do stacji radiowych trafiła piosenka „Infinity“. Jest to trzeci singiel z nowej płyty zespołu Boogie Boys „Full Speed No Brakes”, która ukazała się w czerwcu 2023 roku. Album zdobył tytuł Płyty Roku 2023 w ankiecie Blues Top (kwartalnik Twój Blues), a także nominację do nagrody Fryderyk 2024. Od dziesięciu miesięcy utrzymuje się w zestawieniu Radio Poznań Blues Album Chart.

Najnowszy album grupy Boogie Boys ukazał się w okrągłą, dwudziestą rocznicę powstania zespołu. Jest to piąty album (wcześniej trzy studyjne, jeden live) w ich dorobku. Tym razem, w odróżnieniu od poprzedniego studyjnego „Made In Cali” wyprodukowanego w USA, całość została zarejestrowana w Polsce. Album nagrano podczas jednej sesji nagraniowej zrealizowanej „na setkę”, w kultowym studiu „Źle i Tanio” w Warszawie.

Wśród jedenastu utworów większość to premierowe utwory autorskie. Nie zabrakło jednak odniesienia do tradycji. „Lecz głupiego życia żal” – jeden z przebojów Wojciecha Skowrońskiego, kolejny raz przywołanego na płytach Boogie Boys, rzuca nowe światło na twórczość tego wybitnego artysty. Wśród coverów znajdują się także kompozycje Charlie Richa, Burtona Cummingsa czy Chucka Berry’ego.

Bart. Szopiński o piosence i teledysku: „Ballada „Infinity” opowiada o utraconej miłości, o tęsknocie podmiotu lirycznego do dni minionych, retrospekcja. Teledysk do piosenki powstał w południowej Hiszpanii, na plaży Costalita w Esteponie. Za kamerą stanął Tomasz Bulenda, a realizacja i postprodukcja to dzieło Garage Media Group.”

Boogie Boys:

Bart. Szopiński – śpiew, fortepian, Hammond

Michał Cholewiński – fortepian

Janusz Brzeziński – kontrabas

Piotr Bienkiewicz – gitara

Miłosz Szulkowski – perkusja

Gościnnie:

Adeama Walkowiak – chórki

RetroFunk Horns w składzie:

Seb Stanny – saksofony

Robert Murakowski – trąbka

Darek „Struś” Plichta – puzon

 

Nagranie zrealizowano w Studiu „Źle i Tanio” w Warszawie

Realizacja dźwięku: Przemysław „Dred” Pietrzak

Nagranie sekcji dętej: Marcin Gańko

Nagranie chórków: Bartosz Niebielecki

Miks, mastering: Łukasz Mucha

Zdjęcia: Marcin Sarnowski, Tomasz Bulenda

Okładka płyty: Tomasz Bulenda

Okładka singla: Bart. Szopiński

*****

Kontakt z zespołem:

Bartek Szopiński – tel. +48 692 791 069, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., https://www.facebook.com/boogieboyspl/

*****

Wydawca, promocja:

Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*****

Boogie Boys „Infinity” 3:33

Muzyka i słowa: Bartłomiej Szopiński

ISRC: PLF452300015

Teledysk „Infinity” można już oglądać na YouTube:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia