W sobotę Kruk zagra w krakowskim Gwarku

Artur Chachlowski

Współczesny polski prog rock w najlepszym wydaniu! I to na żywo! Już w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, w krakowskim klubie Gwarek zagra zespół Kruk.

27.04.2024 📆

Klub Gwarek, Kraków, ul. Reymonta 17 📍

‌Otwarcie bram: 19:00

Start koncertu: 20:00

🎟️ Bilety:

50 zł - przedsprzedaż

60 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne na:

🟢 Ticketclub: https://ticketclub.pl/koncerty/kruk-klub-gwarek-krakow-2799/

🟢 eBilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/kruk?partner=academica...

🟢 kupbilecik: https://bkb.pl/123660-8c0e3

🟢 Bloczki kolekcjonerskie: https://sklep.klubstudio.pl/.../Kruk-27.04.2024-Bilet.../234

Bilet kolekcjonerski można będzie również nabyć stacjonarnie (INFORMACJA WKRÓTCE):

👉 w Klubie Studio (Witolda Budryka 4), codziennie od 12:00 do 00:00,

👉 w Klubie Filutek (Rostafińskiego 10), codziennie od 12:00 do 01:00.

_____

🎙 Kruk - prog rock / hard rock

Kruk to polska grupa muzyczna założona w 2001 roku, wykonująca szeroko pojętą muzykę w stylistyce prog rockowej i hard rockowej. Koncerty zespołu to prawdziwa gratka dla fanów współczesnego prog rocka, choć zespół uwielbia wycieczki w stronę lat ’70 i ’80.

Kruk podczas swej dotychczasowej działalności miał okazję dzielić scenę z największymi gigantami światowej muzyki takimi jak Deep Purple, Carlos Santana, Whitesnake, The Animals, Nazareth, Paul Rodgers,Uriah Heep, Thin Lizzy, UFO, Jorn czy Debbie Davis.

Założycielem i liderem grupy Kruk jest Piotr Brzychcy, który poza rodzimym zespołem działał i działa jeszcze w wielu innych projektach muzycznych. Został niezwykle doceniony przez Carlosa Santanę oraz muzyków grupy Deep Purple.

Z Grzegorzem Kupczykiem zespół nagrał album 'Memories' natomiast z Wojciechem Cugowskim album 'Be There' oraz album koncertowy 'Live At Rock Pogoria'. Kruk wraz z Józefem Skrzekiem zarejestrował niezwykłą wersję utworu 'Memento Z Banalnym Tryptykiem' z repertuaru grupy SBB. Na drugiej płycie zespołu 'It Will Not Come Back' w utworze 'In Reverie' zaśpiewał sam Doogie White, który świecił swoje największe sukcesy u boku Ritchie Blackmore'a i zespołu Rainbow.

Zespół ma na swoim koncie sześć albumów studyjnych oraz cztery albumy koncertowe.

Film dokumentalny 'Piotruś Pan' (2019) opowiada o muzycznej drodze Piotra Brzychcego i grupy Kruk.

Kruk

🟢 https://www.facebook.com/KrukPL

🟢 https://www.youtube.com/@KrukOfficial

_____

🎙 SUBTERFUGE - metal progresywny (support)

Założycielem zespołu jest Tyberiusz Słodkiewicz. Zespół powstał w 2015 roku. Twórczość SUBTERFUGE można określić jako metal progresywny, łączący gatunki takie jak heavy, power czy death metal. Styl zespołu zaskakuje, a koncepcyjne albumy przenoszą słuchacza w niezwykły, lecz spójny świat. Ekspresywna i eksperymentalna muzyka opowiada historie pełne niespodziewanych zwrotów akcji, chwil, wzruszeń oraz wyjątkowych zakończeń.

Członkowie grupy świetnie potrafią oddać klimat tej wybuchowej mieszanki na koncertach, a dopracowany wizerunek, sceniczna oprawa i gra świateł sprawiają, że koncerty Subterfuge są niezapomnianym widowiskiem. Zespół ma na koncie kilka wygranych festiwali. Dotychczas ukazały się trzy dwupłytowe albumy.

Aktualny skład zespołu:

Kinga Lis

Karolina Kozar

Mateusz Drzewicz

Tyberiusz Słodkiewicz

Witold Nowak

Krzysztof Marchwacki

Piotr Grąbkowski

 

SUBTERFUGE:

🟢 https://www.facebook.com/Subterfugepl

🟢 https://www.instagram.com/subterfuge.band/

🟢 https://www.youtube.com/channel/UC7vFzFFyMwkfEywSRdQjCLA

🟢 https://subterfugepl.bandcamp.com

gwa kruksupport 27 04 ig 830 1MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia