W sierpniu nowa płyta Jona Andersona

Artur Chachlowski

Po udanej trasie koncertowej z The Band Geeks w 2023 roku Jon Anderson zdecydował się rozszerzyć współpracę z zespołem, aby stworzyć nowy materiał na potencjalny nowy album studyjny. Efektem tych wysiłków jest płyta „True”, która ukaże się 23 sierpnia nakładem wytwórni Frontiers.

Nowy album będzie zbiorem piosenek nawiązujących do klasycznych brzmień grupy Yes z lat 70., a także do ich późniejszego sukcesu w postaci płyty „90125”. Wydanie albumu zostanie poprzedzone dwoma singlami i teledyskami, z których pierwszy ukaże się w połowie czerwca (z piosenką „Shine On”).

Album został wyprodukowany, opracowany i zmiksowany przez basistę Band Geek i dyrektora muzycznego, Richiego Castellano.

Niebawem Jon Anderson i The Band Geeks wyruszają w trasę koncertową, która rozpocznie się 30 maja w amerykańskim New Brunswick w stanie New Jersey. Na razie zaanosowano jedynie koncerty w Stanach Zjednoczonych. Trasa będzie jednak obejmowała trzy etapy i potrwa do września. Dodatkowe terminy zostaną ogłoszone w nadchodzących tygodniach.

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia