Alfie Templeman: nowy singiel „Beckham”

Artur Chachlowski

Alfie Templeman zaprezentował kolejny singiel zapowiadający jego drugi album „Radiosoul”. Utwór „Beckham” stworzyli wspólnie Templeman i producent Dan Carey, znany ze współpracy z takimi artystami jak Fontaines D.C., Bat for Lashes, Franz Ferdinand, Lily Allen czy The Kills.

O stworzonym wspólnie z legendarnym producentem utworze Alfie Templeman powiedział: Refren tej piosenki to lista miejsc w Londynie, w których chciałem zamieszkać. Latem 2023 roku przeprowadziłam się po raz pierwszy w życiu. To było naprawdę ekscytujące. Miałem wrażenie, że rozpoczął się zupełnie nowy rozdział w moim życiu.

Templeman o współpracy z Careyem: Tworzenie muzyki z Danem jest jak marzenie. Ufa takim roztrzepanym umysłom, jak mój, w których mnóstwo pomysłów puka do drzwi i błaga, aby się wydostać. Podczas pracy korzystaliśmy z analogowego syntezatora Swarmatron, do którego wprowadziliśmy mój głos. Ten niesamowity instrument przeżuwał i wypluwał moje słowa, tworząc szalony efekt.

Na albumie „Radiosoul” Alfie Templeman prezentuje dojrzałość zarówno pod względem brzmienia, jak i tematyki. Alfie porusza problemy związane z mediami społecznościowymi, swoje zmęczenie trasą koncertową, naukę radzenia sobie z lękami i atakami paniki oraz wyprowadzkę od rodziców. Drugi album Alfiego Templemana to zestaw utworów prezentujących jego nowy, odważny acid-popowy kierunek. Na płycie Alfiemu towarzyszą Nile Rodgers, Dan Carey, Karma Kid, Oscar Scheller, Will Bloomfield, Justin Young, Josh Scarbrow i Charlie J Perry. „Radiosoul” prezentuje Alfiego jako niezwykle utalentowanego autora tekstów, który odkrywa swoje możliwości. Templeman mówi: W lutym 2023 roku pojechałem do USA i na nowo zakochałem się w nagrywaniu muzyki. Odwiedziłem Nile’a Rodgersa w Miami i Oscara Schellera w Los Angeles, po czym wróciłem i spędziłem czas z grupą niesamowitych producentów w południowym Londynie: Charliem Perrym, Karma Kidem, Danem Careyem, Willem Bloomfieldem i Joshem Scarbrowem. W ciągu najbliższych 5 miesięcy wspólnie nagraliśmy album. Wracałem do domu i tworzyłem piosenki czerpiąc z pomysłów, które miałem od 2017 roku. Potem spotykaliśmy się, by wspólnie pracować nad utworami. Ta energia ekscytacji, gdy nie wiesz, co będzie dalej, została uchwycona. Każda piosenka celowo różni się od poprzedniej. Chodzi o chwile - dziwne, cudowne, wielkie, jasne, ciche, surowe i refleksyjne. Kiedy zaczynałem tworzyć, najbardziej ekscytowało mnie wykorzystywanie muzyki jako sposobu dokumentowania mojego życia. Każda EPka była jak wpis w pamiętniku i w kilku piosenkach podsumowywała ostatnie pół roku mojego życia. Ten album mi to przypomina, ale  jest to spojrzenie wstecz na całe moje życie - album opowiada o ukończeniu 20. roku życia, wejściu w nową dekadę. Wreszcie czuję się trochę pewniej w walce z ciemnością, która wraca od czasu do czasu.

Album „Radiosoul” ukaże się 7 czerwca.

Lista utworów:

1. Radiosoul

2. Eyes Wide Shut

3. This Is Just The Beginning

4. Vultures

5. Drag

6. Hello Lonely

7. Just A Dance ft. Nile Rodgers

8. Submarine

9. Beckham

10. Switch

11. Run To Tomorrow

 

Posłuchaj utworu „Beckham”:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia