Half Light obchodzi swoje 15-lecie

Artur Chachlowski

Toruński zespół electro-rockowy Half Light obchodzi w maju br. swoje 15-lecie istnienia. Z tej to okazji grupa przygotowała okolicznościowy teledysk zatytułowany „Cosmic People”.

Co mówią sami muzycy na temat klipu i kompozycji? ...Kochani! Mamy dla Was niespodziankę, pierwszy raz publikujemy utwór, który powstał 15 lat temu i nigdy i nigdzie nie był prezentowany! Przez tyle lat przeleżał w szufladzie, by dziś Wam się pokazać! "Cosmic People" - bo taki jego tytuł, opatrzony jest klipem, który pokazuje ważne dla nas osoby, miejsca, wydarzenia...

Przypominamy, że Half Light powstał w maju 2009 r. z konfiguracji energetycznej dwóch muzycznych orbit, wokalisty Krzysztofa Janiszewskiego i klawiszowca Piotra Skrzypczyka. Aby w pełni tworzyć muzyczną konstelację do składu dołączył gitarzysta Krzysztof Marciniak. I tak powstał Half Light. Na początku swojej działalności zespół określany był mianem polskiego Depeche Mode, po latach grupa zmieniła swoje muzyczne oblicze i dziś bliżej jej do electro-rocka lub prog-rocka. Zespół wydał 8 albumów w tym 7 autorskich. Ostatnia płyta z 2023 roku nosi tytuł „Od Nowa”.

Utwory Half Light pojawiły się na prestiżowej Polish Airplay Płyty miały bardzo dobre recenzje w Polsce, jak i zagranicą m. in. na portalach niemieckich, szwedzkich, belgijskich, rosyjskich oraz azjatyckich. Zespół wystąpił w wielu programach telewizyjnych m.in. "Kawa czy herbata", "Pytanie na śniadanie", "Teleexpress", a także udzielił wywiadów w Polskim Radio Pr 1, Trójce, Radio WNET, RDC, Radiu PIK, Radiu Rzeszów i innych.

Teledysk można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia