Nowa piosenka zespołu Plug’n’Blues

Artur Chachlowski

Do stacji radiowych trafiła piosenka „Jak mewa“ zespołu Plug’n’Blues. Jest to trzeci singiel promujący debiutancką płytę „Taki los”, która ukazała się we wrześniu 2023 roku.

Album „Taki los” przez siedem miesięcy utrzymywał się w notowaniach Radio Poznań Blues Album Chart. Od 24 maja 2024r. dostępny jest także na platformach streamingowych.

Zespół Plug’n’Blues powstał w 2018 roku w dolnośląskim Chojnowie. Wykonuje muzykę mocno osadzoną w klimatach bluesa i rocka. Inspiracjami muzycznymi dla zespołu są polskie legendy blues-rocka takie, jak Breakout czy Dżem. Autorem tekstów przepełnionych osobistymi przeżyciami jest wokalista i gitarzysta zespołu – Tomasz Łabowicz. Odpowiada on także za większość kompozycji, jakie znalazły się na debiutanckiej płycie „Taki los”. Zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów, zarówno w klubach, jak i na scenach plenerowych. W 2022 roku zajął I miejsce w Konkursie Amatorskich Zespołów Bluesowych na festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą. W 2023 roku zespół wziął udział w konkursie na festiwalu Las, Woda & Blues w Radzyniu. W marcu tego roku był gwiazdą Legnica Blues Day

Tomasz Łabowicz o płycie: „Nagrania do albumu „Taki los” zostały zrealizowane w przeciągu kilku dni. Jednego popołudnia na scenie Legnickiego Centrum Kultury nagraliśmy 11 utworów (większość z nich została nagrana tylko raz). Graliśmy równocześnie jak na koncercie, emocje podczas grania były podobne, pomimo odsłuchu tylko przez słuchawki. Następnie w dwa popołudnia dośpiewałem partie wokalne w legnickim Studiu Megawatt. Na koniec, ponownie w Legnickim Centrum Kultury, swoje partie dograł trębacz Patrycjusz Gruszecki. Miksem i masteringiem zajął się Dariusz Witkowski w Studiu Megawatt.

Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Chojnowie, efektem końcowym jest nasza debiutancka płyta „Taki los”, z której jesteśmy bardzo dumni.”

Tomasz Łabowicz o singlu: "Utwór „Jak mewa” powstał w sposób bardzo przypadkowy w 2019r. podczas pobytu nad polskim morzem, a dokładnie w uroczej miejscowości Pustkowo. Siedząc nad brzegiem morza, przyglądałem się mewom walczącym z porywistym wiatrem. Wsłuchując się w szum morskich fal spisałem w pośpiechu na telefonie słowa tej piosenki. Tego dnia popełniłem jeszcze teksty do dwóch piosenek. W głowie narodziła się prosta melodia, która po wspólnej aranżacji chłopaków na jednej z prób zespołu Plug'n'Blues, stała się kompletną kompozycją. Utwór znalazł się na albumie „Taki los” i został wzbogacony wspaniałą solówką na trąbce wykonaną przez Patrycjusza Gruszeckiego, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Łatwo się domyślić, że mewa o której śpiewam, to ja. Może być nią potencjalny słuchacz, który zmaga się z życiem. Życzę słuchaczom miłego odbioru!”

 

Plug’n’Blues:

Tomasz Łabowicz – śpiew, gitara

Jakub Matys – instrumenty klawiszowe

Ireneusz Matys – gitara basowa

Waldemar Winkler – perkusja

Gościnnie:

Patrycjusz Gruszecki – trąbka

Nagrania zrealizowano w Legnickim Centrum Kultury i w Studiu Megawatt w Legnicy

Realizacja dźwięku, miks, mastering: Dariusz Witkowski

Edycja, DDP: Przemysław Ślużyński w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu

Projekt graficzny: Tomasz Łabowicz

*****

Kontakt z zespołem:

Tomasz Łabowicz – tel. +48 608 521 924, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., https://www.facebook.com/PlugnBlues-162834844511210

Wydawca, promocja:

Robert Grześkowiak – tel. +48 721 288 251, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Piosenka „Jak mewa” w serwisie Youtube:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia