Deep Purple udostępnili nowy singiel

Artur Chachlowski

Deep Purple udostępnili dzisiaj drugi już singiel zapowiadający najnowszy album „=1”. Płyta będzie miała premierę 19 lipca, natomiast utworu „Pictures Of You” można posłuchać po rozwinięciu newsa.

Singiel jest dostępny w pakiecie składającym się z czterech utworów, który zawiera utwór „Portable Door” oraz dwie niepublikowane wcześniej wersje „When A Blind Man Cries” i „Uncommon Man” zarejestrowane  na żywo z 2022 roku w Mediolanie we Włoszech. Gratką dla kolekcjonerów będą fizyczne wersje singla dostępne na CD oraz LP od 28 czerwca, które ukażą się w limitowanej ilości 5000 egzemplarzy i będą ręcznie numerowane.

„=1” przywołuje  esencję i postawę formacji z lat 70., prawdopodobnie bardziej niż jakikolwiek inny album z ostatnich lat. Krążek, którego producentem po raz kolejny jest legendarny Bob Ezrin, przyniesie klasyczne brzmienie zespołu, ale  bez popadania w nostalgię.
Enigmatyczny tytuł „=1” symbolizuje ideę, gdzie w coraz bardziej złożonym świecie wszystko ostatecznie sprowadza się do jednej, zunifikowanej jednostki. Wszystko równa się jeden. Jego pełne znaczenie zostanie ujawnione w nadchodzących tygodniach, dużą rolę odegra tu również grafika płyty.
Ostatnie płyty Deep Purple, „Now WHAT?!” (2013), „inFinite” (2017) i „Whoosh!” (2020) sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. „Whoosh!” osiągnął pierwsze miejsca na listach sprzedaży w 7 krajach i znalazł się w pierwszej dziesiątce w kolejnych 12.

Deep Purple zagrają w tym roku w Polsce, 17 października w katowickim Spodku. Bilety już są w sprzedaży.

 

Teledysk do utworu "Pictures Of You" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia