Nowa piosenka zespołu Sunday Morning

Artur Chachlowski

Ukazała się piosenka „Slim Song“ zespołu Sunday Morning. Jest to pierwszy singiel zapowiadający ich nową płytę, która ukaże się jesienią tego roku. Piosenka dostępna jest na platformach streamingowych.

Zespół Sunday Morning powstał w listopadzie 2015 roku w Lesznie z inicjatywy perkusisty Andrzeja Maya. Energiczne podejście do muzyki oraz synkretyzm stylów sprawia, że koncerty zespołu cieszą się dużą popularnością. Debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Sunday Morning” wydana na początku 2022 roku, została z entuzjazmem przyjęta przez rozgłośnie radiowe. Piosenka ,,Nie ma tam nic” gościła wysoko na listach przebojów i antenach radiowych, m.in w Trójce Polskiego Radia. Niewątpliwym sukcesem był koncert (22. maja 2022r.) w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, transmitowany na żywo na antenie radiowej Trójki. Od niedawna nowym muzykiem w zespole jest basista Szymon Drabik, z którym zespół pracuje nad materiałem na nową płytę. Pierwszym owocem tej pracy jest singiel „Slim Song”.

Daria Kaczór-Boś: "„Slim Song” został napisany w chwilowym stanie kryzysu cielesnej egzystencji, którego zapewne kiedyś doświadczył każdy z nas. Przecież nawet najwięksi optymiści, emanujący niczym nieposkromioną pewnością siebie w końcu w pewnym momencie życia stają przed lustrem i stwierdzają, że może coś nie gra? A Sunday Morning gra manifest życia bez kompleksów, bo po co martwić się. Nauczmy się trudnej sztuki odpuszczania, życia w zgodzie ze sobą i bez wyrzutów sumienia. A odchudzanie? Dacie radę, albo... to olejecie.”

Piosenkę nagrano w składzie:

Daria Kaczór-Boś – śpiew, chórki

Przemysław Maćkowiak – gitara

Iuri Gaspar – instrumenty klawiszowe

Rafał Gubański – saksofon

Damian Ruskowiak – trąbka

Sławomir Pluta – gitara basowa

Andrzej May – perkusja

 

Realizacja nagrania: Marcin Samarzewski, Andrzej May

Miks, mastering: Mateusz Brzostowski

Producent: Andrzej May

Zdjęcie na okładce singla: Alicja Muenzberg-Czubała

Projekt okładki: Daria Kaczór-Boś

*****

Kontakt z zespołem:

Daria Kaczór-Boś – kom. +48 726 458 664, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., https://www.facebook.com/niedzielnyporanek/

Wydawca, promocja:

Robert Grześkowiak – kom. +48 721 288 251, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Teledysk do utworu "Slim Song" można obejrzeć tutaj:

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia