Sum 41 na pożegnalnym koncercie w Atlas Arenie

Artur Chachlowski

Już listopadzie w ramach pożegnalnej trasy koncertowej wystąpi  w Polsce kultowa kanadyjska formacja SUM 41.Koncert odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 9 listopada, a w roli gościa specjalnego pojawi się grupa Neck Deep.

Po blisko 30-letniej karierze, kultowy zespół SUM 41 wyrusza w pożegnalną trasę po Europie, na której nie zabraknie Polski! Kanadyjczycy zagrają 9 listopada 2024 w łódzkiej Atlas Arenie, aby pożegnać się z tutejszymi fanami i zagrać swoje największe przeboje, przeplatane hitami z ostatniej płyty “Heaven :x: Hell”, wydanej w marcu tego roku nakładem Rise Records. Gościem specjalnym koncertu w Łodzi będzie walijska gwiazda sceny pop-punkowej, która podbija serca fanów i lineup’y największych festiwali na świecie już od paru dobrych lat, czyli Neck Deep.

Fanom rocka zespołu Sum 41 nie trzeba przedstawiać. Takie hymny początku XXI wieku, jak “Fat Lip”, “In Too Deep” czy “Still Waiting” były klasycznymi soundtrackami w życiu maniaków MTV czy zapalonych deskorolkarzy, ale przede wszystkim zwykłych nastolatków. Mijały kolejne lata, a Kanadyjczycy nie schodzili z najwyższej fali popularności, podbijając sceny największych festiwali w USA, Kanadzie, Europie czy Australii, a przy tym rzucając niezrównany cień na dorobek kultury popularnej. Ich muzyka była soundtrackiem do największych hitów kinowych od Spidermana, poprzez American Pie, aż po Bring It On. 

Sum 41 w całym swoim dorobku posiadają 8 albumów studyjnych. Ich dyskografię otwiera tryptyk klasycznych albumów - platynowy “All Killer No Filler” [2001], złoty “Does This Look Infected?” [2002] i również pokryty złotem “Chuck” [2004]. Swój niezwykły dorobek zamykają tegorocznym dziełem, czyli “Heaven :x: Hell”, który tylko udowadnia, że mimo decyzji o zakończeniu kariery, muzycy wcale nie odcinają kuponów od popularności zdobytej na wczesnych etapach twórczości, a jedyne ją pieczętują. 

Po sprzedaniu 15 milionów albumów na całym świecie, zdobyciu dwóch nagród Juno, Kerrang! Award i kilku Alternative Press Music Awards, otrzymaniu nominacji do GRAMMY® i zapełnieniu sal koncertowych na całym świecie, odchodzą z hukiem - i na własnych warunkach! 9 listopada w Łodzi będzie ostatnia okazja, aby zobaczyć zespół w akcji w Polsce, więc jeśli chcesz się wybrać w tę niezwykłą podróż sentymentalną to odkurz swoją deskorolkę, zakładaj szerokie spodnie i wpadnij pośpiewać z całą salą prawdziwe rockowe hymny początku tego wieku!

Gościem specjalnym na pożegnalnej trasie Sum 41 będą Walijczycy z Neck Deep, których energia rozsadza największe sceny klubowe i festiwalowe. Muzycy z charyzmatycznym Benem Barlowem na czele zadebiutowali w świadomości słuchaczy w 2014 roku krążkiem “Wishful Thinking”, który z miejsca pokochali fani, czego najlepszym dowodem jest zwycięstwo w Kerrang! Awards w kategorii “Best British Newcomer”. Po kolejnych dwóch latach ogromnej pracy i wydaniu kolejnego albumu studyjnego, Neck Deep dołożyli do swojej gabloty statuetkę Alternative Press Music Awards w kategorii “Best Live Band”. Dziś, po 12 latach od założenia zespołu, Ben Barlow i spółka są już bardzo świadomymi artystami, posiadającymi w dorobku 5 albumów długogrających, a ich muzyka nadal tak samo dobrze bawi i zaskakuje. Nigdy nie ukrywali swojej fascynacji takimi zespołami jak Sum 41, Fall Out Boy, A Day To Remember, Green Day czy Blink-182 i wygląda na to, że Neck Deep jak mało która kapela z tej nowej fali pop-punku, potrafi tak doskonale czerpać od każdego z tych gigantów, a przy tym wszystko ubrać w swój styl, momentami ckliwy i romantyczny, ale zdecydowanie częściej buzujący energią rodem z Wrexham. Ostatni krążek grupy, nazwany po prostu “Neck Deep” to powrót do domu, do muzycznych korzeni, mimo iż ogromny sukces zespołu za oceanem mógł zwiastować pójście w bardzo komercyjną stronę. Jeśli nie widziałeś ich jeszcze nigdy na żywo, to nie spóźnij się do łódzkiej Atlas Areny, bo Walijczycy rozgrzeją halę do czerwoności!

Tour Of The Setting Sum: SUM 41 - FINAL EUROPEAN TOUR
+Special Guest: Neck Deep

9.11.2024
Atlas Arena, Łódź

drzwi 18:30, start 20:00

BILETY:
Artist Presale rozpocznie się 25.06 (wtorek) o godz. 10:00
Spotify Presale rozpocznie się 27.06 (czwartek) o godz. 10:00
Sprzedaż otwarta rozpocznie się 28.06 (piatek) o godz. 10:00

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska

SUM41 POST 4X5 ŁÓDŹ 830

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia