Zespół ICE powraca z nowym albumem

Artur Chachlowski

W najbliższy poniedziałek premiera nowej płyty holenderskiej neoprogresywnej grupy ICE, która powraca po blisko 20 latach milczenia.

Po niemal dwóch dekadach przerwy, holenderski zespół prog-rockowy ICE powraca z nowym albumem! Premiera płyty odbędzie się 8 lipca dzięki współpracy z OSKAR Records.

Nowy album ICE sprawia wrażenie hołdu dla wielkich gwiazd rocka progresywnego. Fani Camel, Pendragon czy Kayak znajdą tu wiele do pokochania. Struktura albumu, z rozbudowanymi sekcjami instrumentalnymi i złożonymi sygnaturami czasowymi, przypomina te legendarne zespoły. Jednak ICE wnosi swój unikalny akcent, zapewniając, że chociaż istnieją znajome elementy, muzyka jest świeża i oryginalna.

Skład;

- Ardie Westdijk – klawisze i syntezatory

- Chris Van Hoogdalem - gitary i wokal wspierający

- Hein Van Den Broek - wokal, gitara

- René Sterk - gitara basowa

- Rob Boshuijzen - perkusja i instrumenty perkusyjne

 

Wytwórnia: OSKAR Records

Numer katalogowy: OSKAR 1143 CD

EAN: 5907811114320

Gatunek: Neo-prog rock

 

LINK DO ZAKUPU

MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia