Ananke - Cantarella (single)

Redakcja MLWZ

ImageGrupa Ananke po wydaniu bardzo dobrze przyjętych albumów „Malachity” (2010) i „Shangri-La” (2012) pracuje już nad nowym materiałem. Jego zwiastunem jest singiel pt. „Cantarella”, który ukazuje się 11 września br.

Na singlu znajdujemy dwie kompozycje. Obie zaśpiewane po angielsku. To novum w przypadku Ananke. Pierwsza to tytułowy, nowy utwór „Cantarella”, a drugi - blisko 10-minutowy „Mirrors”. Jest to nowa produkcja nagrania znanego z ostatniej płyty Ananke jako „Lustra”.

Muzyka została nagrana w następującym składzie: Adam Łassa – wokal, Krzysztof Pacholski – instrumenty klawiszowe, Michał Sokół – gitary, Karol Oparka – gitary, Grzegorz Korybalski – bas oraz Marcin Mak – perkusja.

„To w sumie około 15 minut dźwięków, które cała nasza szóstka „popełniła” w pełni świadomie. Każdy włożył w to serce i energię, nie ma tu przypadków. Materiał wyprodukowaliśmy w Red Sun Studio w Bydgoszczy. Zaistniała niezbędna podczas sesji „chemia” z realizatorami. Wierzymy, że słychać to w nagraniach. Wersje anglojęzyczne utworów to dla Ananke nowe doświadczenie. Chcielibyśmy dotrzeć z naszą muzyką do kolejnych wrażliwych odbiorców, również poza Polską” - tak o tym wydawnictwie opowiada Krzysztof Pacholski.

Wiadomo już jednak, że utwór „Cantarella” ukaże się w wersji polskojęzycznej na kolejnym albumie, nad którym zespół rozpoczął już pracę. A dlaczego na singlu zamieszczono akurat nową wersję „Luster”? „Dlaczego „Mirrors”? Uznaliśmy, iż potencjał „Luster” nie został na ostatniej płycie wyczerpany. Utwierdziliśmy się też w tym przekonaniu na koncertach, na których „Lustra” były entuzjastycznie przyjmowane. Na bazie tych emocji powstała całkowicie nowa produkcja. Zazwyczaj mam niedosyt po sesjach nagraniowych i mnóstwo rzeczy chciałbym poprawiać w nagraniach. Z „Mirrors” jest inaczej – to utwór dla mnie kompletny” – kontynuuje pierwszy z liderów Ananke. Ten drugi, Adam Łassa, w ramach wprowadzenia do utworu „Cantarella” mówi poetycko tak:

„Cantarella wdziera się powoli i bezszelestnie,

jak wąż podstępnie czeka na atak...

pożera trzewia i zmienia bieg historii...

Tysiące małych i dużych, wielkich tego świata 

wychyliło kielich ostatniego życia,

gdy biała trucizna spłynęła z winem

prosto do serca”.

Ananke niezależnie od pracy nad nowym materiałem zaprasza na koncerty. Najbliższy, specjalny koncert odbędzie się w klubie Wytwórnia w Łodzi 18 października o godz. 20.00. W roli supportu wystąpi warszawski zespół Archangelica. Informacje o koncercie i biletach pod poniższym linkiem:

http://toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=1015&ln=pl

Na podstawie materiałów informacyjnych zespołu.
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream: dodatkowy koncert w Poznaniu Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!