Wudkowski, Dariusz - Odsłona EP

Redakcja, Wudkowski, Dariusz - Odsłona EP

„Odsłona” to druga EP-ka kompozytora, wokalisty i tekściarza Dariusza Wudkowskiego, artysty pochodzącego z Chełmna w województwie kujawsko-pomorskim, a mieszkającego od kilku lat w Anglii.

Na program półgodzinnej EP-ki składa się siedem utworów zrealizowanych w angielskich studiach Apple Tree i Evolution, a także w polskim MAQ Records Studio w Wojkowicach. Wszystkie one są zapowiedzią płyty, która ukaże się wiosną przyszłego roku, a znajdzie się na niej kilkanaście premierowych piosenek. Teksty, które przedstawiają osobowość Dariusza, napisane są z troską o wszystkich ludzi, których dotyczy codzienna, ukryta prawda. „Odsłona” to propozycja dla miłośników „piosenek z tekstem” oraz akustycznego brzmienia utrzymanego w klimatach bluesrockowych, folkowych. Przede wszystkim dla sympatyków balladowych produkcji spod znaku grupy Dżem.

Obecnie artysta kończy pracę nad pełnowymiarowym albumem, komponuje nowe utwory, nagrywa je w brytyjskich studiach oraz współpracuje z muzykami z Polski i Anglii, którzy pomagają mu opracowywać aranżacje utworów na nową płytę. Najbliższe plany to wspomniany już nowy album i… koncerty. Czekamy na polską trasę, bo niedawno swoim występem na Zaduszkach Bluesowych w bydgoskiej Światłowni Dariusz zaostrzył apetyty polskim fanom blues rocka.

W nagraniach EP-ki „Odsłona” udział wzięli: Dariusz Wudkowski (śpiew, gitara), Paweł Antoniewicz (gitary), Andrzej Loska (gitary), Mariusz Ledwoch i Wojciech sadecki (obaj bas), Mariusz Mitura (perkusja), Nick Moorbath (instrumenty klawiszowe), Phillip Goos (instrumenty różne) oraz Maciej Stach (aranżacje)

                       

Na podstawie materiałów informacyjnych Flower Records.

MLWZ album na 15-lecie