Acid Drinkers, The Procrasters - Kraków, Klub Kwadrat, 11.11.2016

Paweł Świrek

Zespół Acid Drinkers średnio raz do roku odwiedza Kraków. Jesienna trasa zbiegła się z premierą najnowszego krążka zespołu – „Peep Show”. Występ „Kwasożłopów” (tak sami siebie określają) poprzedzał krótki set w wykonaniu zespołu The Procrasters. Ten dziesięcioutworowy występ rozpoczął się utworem „Tranquil Niggahood” z wydanej w tym roku drugiej EP-ki zespołu. Otrzymaliśmy około półgodzinną porcję rockandrollowego grania, które zapowiadało emocje, jakie miały towarzyszyć głównej gwieździe wieczoru.

aciddrinkers konc1 minPunktualnie o 20-tej przy dźwiękach „This Land” Hansa Zimmera, Titus ubrany w koszulkę grupy Motörhead wszedł na scenę ostentacyjnie wymachując swoją gitarą basową. Wraz z nim wkroczyła reszta ekipy Acid Drinkers. Pierwsze mocne uderzenie to „Let ‘Em Bleed” z najnowszego krążka. Po dwóch premierowych utworach nastąpił powrót do wcześniejszych kompozycji za sprawą „Dancin’ In The Slaughterhouse”. Nastąpiła godzina ostrego thrashmetalowego grania, na które złożyły się utwory z niemal całego okresu istnienia zespołu. Występ został połączony ze świetną zabawą publiczności (crowd surfing) oraz zachęcającej do tego ochrony. W pewnym momencie nawet jeden z ochroniarzy wszedł na tzw. „falę”. Podczas jednej z zapowiedzi Titus wspomniał Lemmy’ego Kilmistera z Motörhead (zmarłego pod koniec ubiegłego roku). Wspominał też jak w Jarocinie grali w hołdzie dla Lemmy’ego. Po tej zapowiedzi wybrzmiał „Stone Dead Forever”. Pierwszą (nieoficjalnie) część koncertu zakończył utwór „I Fuck The Violence” z krążka „Are You A Rebel?”.

aciddrinkers konc3 minPotem nastąpiła krótka przerwa techniczna, po której w półmroku na scenę wkroczyli Titus i Popcorn z gitarą akustyczną. Ci dwaj muzycy zagrali krótki akustyczny set, na który złożyły się dwie kompozycje – najpierw „Hurt” z repertuaru Nine Inch Nails, a potem już własna kompozycja „My Soul’s Among The Lions”. Po krótkiej przerwie na zmianę instrumentów zespół, już w komplecie, kontynuował swój elektryczny thrashowy show. Wystartowali od „Sacrifice” zespołu Motörhead, po którym grali już wyłącznie własne kompozycje. Na koniec tej drugiej części wybrzmiał „After The Vulture” z ostatniego albumu.

aciddrinkers konc2 minJuż na sam koniec koncertu Acid Drinkers usłyszeliśmy jeszcze dwa bisy: „Barmy Army” oraz „25 Cents For A Riff” i przy dźwiękach tematu z Monty Pythona zakończył się ten sympatyczny koncert.

 

 

 

 Setlista:

The Procrasters:

 1. Tranquil Niggahood
 2. Time
 3. Heavy Derbis
 4. Funk With Your Mum
 5. Invaders
 6. Kids
 7. Again
 8. Disco
 9. Let It Go
 10. Royal Blood

 

Acid Drinkers:

 •   This Land (Hans Zimmer)
 1. Let’em Bleed
 2. Monkey Mosh
 3. Dancing in the Slaughter-House
 4. High Proof Cosmic Milk
 5. Become a Bitch
 6. Hiperenigmatic Stuff of Mr. Nothing
 7. Thy Will Be Done
 8. Slow and Stoned (Method of Yonash)
 9. God Is (Isn’t) Dead
 10. Stone Dead Forever(Motörhead
 11. I Fuck the Violence (I'm Sure I'm Right)

 

      Set akustyczny:

 1. Hurt(Nine Inch Nails
 2. My Soul's Among The Lions

     

      kontynuacja

 1. Sacrifice(Motörhead
 2. Blues Beatdown
 3. In a Black Sail Wrapped
 4. After the Vulture

     

      Bis:

 1. Barmy Army
 2. 25 Cents For a Riff
 •   Always Look on the Bright Side of Life (Monty Python)
MLWZ album na 15-lecie Steven Wilson na dwóch koncertach w Polsce w czerwcu 2025 roku Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia