Bednarek, STAFF & 5Element – Kraków, Kwadrat, 10.02.2018

Paweł Świrek

Kamil Bednarek wydał niedawno płytę zatytułowaną „Talizman”. Jego krakowski występ w klubie Kwadrat był jednym z koncertów promujących to wydawnictwo.

Koncert Bednarka cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gdyż widownia klubu dość szybko wypełniła się po brzegi. Punktualnie o 19-tej na scenie zainstalował się poprzedzający gwiazdę wieczoru zespół STAFF & 5Element.  Ekipa ta przy dość słabym oświetleniu scenicznym próbowała rozgrzać publiczność swym rapowaniem z towarzyszeniem zespołowej gry. Przed utworem „Dosłownie” muzycy wspomnieli o udziale Ani Kłys w tej kompozycji. Występ STAFF & 5Element nie należał do najdłuższych i po kilkudziesięciu minutach zespół opuścił scenę.

2. Bednarek koncertowoPotem, punktualnie o 20-tej, pojawiła się na niej muzyczna ekipa Kamila Bednarka. Na początku wybrzmiał krótki instrumentalny wstęp i po chwili nasz bohater wszedł na scenę powitany owacjami. Kamil zaprezentował trochę muzyki z ostatniego krążka („Talizman”), a także kilka wcześniejszych kompozycji. Krakowski koncert, dzięki talentowi Bednarka oraz doceniającej go entuzjastycznie reagującej publiczności, był całkiem udanym wydarzeniem. Warto wspomnieć, że zespół towarzyszący Kamilowi miał nowego basistę (który także momentami robił za trzeciego klawiszowca z niewielkich rozmiarów klawiszem). 

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie The Watch plays Genesis na koncertach w Polsce już... za rok Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia