Zakopower Kolędowo – Kraków, Kijów Centrum, 06.01.2019

Paweł Świrek

Tradycją stało się to, że od 2016 roku w święto Trzech Króli organizowany jest w krakowskim Kijów Centrum koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Zakopower. Podobnie jak rok temu koncert ten cieszył się tak ogromną popularnością, że został wyprzedany do ostatniego miejsca. Muzycy z Zakopower rozpoczęli swój występ kilka minut po 19-tej. Na repertuar koncertu złożyły się wyłącznie kolędy i pastorałki wykonane na góralską nutę.

Koncert nie różnił się zbytnio od poprzednich koncertów Zakopowera w Kijów Centrum. Wiele elementów było dokładnie takich samych i nawet wykorzystanie dość egzotycznych instrumentów było w tych samych numerach, co poprzednio. Kolejność wykonywanych utworów nie różniła się zasadniczo od koncertów z ubiegłych lat. Jedyną różnicą były wizualizacje, a właściwie grafiki okołoświąteczne, wyświetlane na ekranach z boku sceny.

MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!