Luxtorpeda, EneDueRabe – Kraków, Zet Pe Te, 24.02.2019

Paweł Świrek

Po ponad roku zespół Luxtorpeda ponownie zawitał do Krakowa. Tym razem do mniejszego klubu niż poprzednim razem. Ostatnio grali bez supportu, a tym razem poprzedzała ich grupa o wdzięcznej nazwie EneDueRabe. Grali dość zabawnie przez około 40 minut i muszę przyznać, że pasowali stylistycznie do headlinera. Trochę brzmień zahaczających o reggae było w sam raz na rozruszanie publiczności.

luxtorpeda koncertowo2019 1Gdy wybiła 20-ta, a zespół Luxtorpeda wyszedł na scenę. Swój występ rozpoczęli utworem „Hymn”. W jednej z przerw pomiędzy utworami na początku występu na widowni pojawił się transparent z napisem „Rodziny z Łapanowa proszą o zdjęcie z LUXTORPEDA”. Wywołało to drobne zamieszanie na scenę, po czym transparent został przeniesiony do zespołu i odłożony na jeden z wzmacniaczy (do wykorzystania na koniec). W programie koncertu nie zabrakło już osławionych hitów, jak „Autystyczny” czy „Jak husaria”. To był naprawdę dobry występ

luxtorpeda koncertowo2019 2Szczerze mówiąc miałem obawy co do tego, czy klub Zet Pe Te nie będzie za mały, jak na Luxtorpedę. Ale okazało się, że moje obawy były bezpodstawne, gdyż ludzie bez większego problemu pomieścili się w małej klubowej salce.

 

Setlista:

EneDueRabe

 1. Brudas
 2. Hawaye
 3. Maria
 4. Biec
 5. Cios
 6. Lost
 7. Czas
 8. Etiuda

Luxtorpeda

 1. Hymn
 2. Jestem głupcem
 3. Raus
 4. 7 Razy
 5. Autystyczny
 6. Serotonina
 7. Tajne znaki
 8. Mambałaga
 9. Amnestia
 10. Nieobecny Nieznajomy
 11. Pusta studnia
 12. Wilki dwa
 13. Za wolność
 14. Jak husaria
 15. Shoah
 16. Cały cyrk
 17. Iglo
 18. Dziury po ospie
 19. Opty / Pesy
MLWZ album na 15-lecie Tangerine Dream w Polsce: dodatkowy koncert w Szczecinie Airbag w Polsce na trzech koncertach w październiku Gong na czterech koncertach w Polsce Dwudniowy Ino-Rock Festival 2024 odbędzie się 23 i 24 sierpnia Pendragon: 'Każdy jest VIP-em" w Polsce!