Luxtorpeda, EneDueRabe – Kraków, Zet Pe Te, 24.02.2019

Paweł Świrek, Luxtorpeda, EneDueRabe – Kraków, Zet Pe Te, 24.02.2019

Po ponad roku zespół Luxtorpeda ponownie zawitał do Krakowa. Tym razem do mniejszego klubu niż poprzednim razem. Ostatnio grali bez supportu, a tym razem poprzedzała ich grupa o wdzięcznej nazwie EneDueRabe. Grali dość zabawnie przez około 40 minut i muszę przyznać, że pasowali stylistycznie do headlinera. Trochę brzmień zahaczających o reggae było w sam raz na rozruszanie publiczności.

luxtorpeda koncertowo2019 1Gdy wybiła 20-ta, a zespół Luxtorpeda wyszedł na scenę. Swój występ rozpoczęli utworem „Hymn”. W jednej z przerw pomiędzy utworami na początku występu na widowni pojawił się transparent z napisem „Rodziny z Łapanowa proszą o zdjęcie z LUXTORPEDA”. Wywołało to drobne zamieszanie na scenę, po czym transparent został przeniesiony do zespołu i odłożony na jeden z wzmacniaczy (do wykorzystania na koniec). W programie koncertu nie zabrakło już osławionych hitów, jak „Autystyczny” czy „Jak husaria”. To był naprawdę dobry występ

luxtorpeda koncertowo2019 2Szczerze mówiąc miałem obawy co do tego, czy klub Zet Pe Te nie będzie za mały, jak na Luxtorpedę. Ale okazało się, że moje obawy były bezpodstawne, gdyż ludzie bez większego problemu pomieścili się w małej klubowej salce.

 

Setlista:

EneDueRabe

  1. Brudas
  2. Hawaye
  3. Maria
  4. Biec
  5. Cios
  6. Lost
  7. Czas
  8. Etiuda

Luxtorpeda

  1. Hymn
  2. Jestem głupcem
  3. Raus
  4. 7 Razy
  5. Autystyczny
  6. Serotonina
  7. Tajne znaki
  8. Mambałaga
  9. Amnestia
  10. Nieobecny Nieznajomy
  11. Pusta studnia
  12. Wilki dwa
  13. Za wolność
  14. Jak husaria
  15. Shoah
  16. Cały cyrk
  17. Iglo
  18. Dziury po ospie
  19. Opty / Pesy
MLWZ album na 15-lecie